Ukraińscy cywile przepędzili ukraińskiego żołnierza

Opublikowano: 23.04.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2824

Portal „Wolne Media” nie opowiada się po żadnej stronie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i solidaryzuje się z cywilnymi ofiarami wojny. Portal stoi na stanowisku, że czytelnicy mają prawo być dobrze poinformowani, dlatego niniejszym przedstawia kompilację informacji przedstawiających rosyjski punkt widzenia wojny na Ukrainie nieobecny w polskich mediach mainstreamowych. Materiały mogą zawierać rosyjską propagandę. Jeśli brakuje ci dla kontrastu informacji z ukraińskim punktem widzenia – znajdziesz je w 99% polskich mediów.

1. Oficer wywiadu Scott Ritter twierdzi, że porwany na Ukrainie czilijsko-amerykański dziennikarz Gonzalo Lira został zamordowany przez batalion ochotniczy Niemiczewa (żołnierze Azowa). Informacja ta jest fejkiem – odzyskał wolność i znów nadaje. Poniżej ilustracja pokazująca fejka. Pamiętajcie – trwa wojna informacyjna i nikomu nie można ufać.

Gonzalo Lira opowiada o swoim zatrzymaniu przez FSB na Ukrainie w najnowszym wideo opublikowanym na „Facebooku”.

2. Ukraińscy żołnierze nadal ukrywają się w szkołach, aby chronić się przed ostrzałem rosyjskiej artylerii. Ten film potwierdza, że znajdują się w klasie (tablica i rysunki dzieci na ścianach są widoczne w kadrze). Ale nawet tego im za mało – piją i urządzają „dyskoteki”.

3. Ukraińcy przepędzają ukraińskiego żołnierza. Nie chcą być jego żywymi tarczami?

4. Ten sam aktor, który w instruktażu zabijania Rosjan zagrał Rosjanina, któremu Ukrainka poderżnęła gardło, znów na planie zdjęciowym! Tym razem odegrał rolę Ukraińca ukrywającego się z innymi cywilami w piwnicach Azowstalu w Mariupolu przed rosyjską armią. Dowód, że materiał ukraińskich mediów jest fejkiem.

5. Szojgu oficjalnie poinformował prezydenta Rosji o wyzwoleniu Mariupolu i o tym, że w podziemiach Azowstalu przebywa dwa tysiące ukraińskich żołnierzy. „Nie szturmuj Azowstala. Zablokuj banderowców tak, żeby nawet mucha nie przeleciała i poczekaj. Strona rosyjska gwarantuje opiekę medyczną rannym i życie tym, którzy złożą broń. Dziękuję za oswobodzenie Mariupola, przygotuj ceremonię odznaczenia wojsk…” – odpowiedział Władimir Putin.

6. Zastępca dowódcy pułku Azow Światosław Pałamar ogłosił warunki wyjścia Sił Zbrojnych Ukrainy z terenu zakładu Azowstal – donosi gazeta „Strana”. Wojsko nie zgadza się na poddanie się. Ale są gotowi do ewakuacji do kraju trzeciego lub z jego pomocą, zachowując swoją osobistą broń strzelecką. Według Pałamara, ukraińscy negocjatorzy Podolak i Arakhamia zgadzają się przybyć do Mariupola, jeśli ich rosyjscy koledzy Miediński i Słucki przybędą tam, aby rozwiązać kwestię wyjścia garnizonu.

7. Wyczerpany starszy mężczyzna dosłownie wyczołgał się z terytorium nacjonalistów z Azowa w Mariupolu. „Nawet nie myśl o wyjściu. Będziemy strzelać, aby zabić. I nie ma znaczenia kto” – tak mówili ukraińscy bojownicy. Tydzień temu, gdy starszy mężczyzna wraz z żoną poszedł po wodę, snajper postanowił dać mu nauczkę i strzelił mu w nogę z bloku mieszkalnego, gdzie przebywali ukraińscy bojownicy.

Kości wystają teraz z otwartej rany wielkości mandarynki, a rana jest zakażona i ropieje. Noga jest utrzymywana razem przez ścięgna. Korzystając z rotacji nacjonalistów, staruszek i jego żona wycofali się. Początkowo żona wiozła go na wózku. Kiedy po prostu zabrakło jej sił, szedł o własnych siłach, opierając się na dwóch mopach. Pod koniec po prostu doczołgał się do żołnierzy z Donieckiej Republiki Ludowej.

8. O warunkach przetrzymywania i stosunku do tortur po stronie ukraińskiej opowiadali żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy złożyli broń. „Znęcanie się nad rosyjskimi jeńcami wojennymi i tortury po stronie ukraińskiej są niedopuszczalne” – mówią żołnierze i oficerowie SZU, którzy wcześniej dobrowolnie złożyli broń, a obecnie przebywają w Rosji. Ukraiński żołnierz, który przedstawił się jako Ilja, jest pewny, że w stosunku do jeńców wojennych, obie strony muszą przestrzegać międzynarodowych norm prawnych, ponieważ jeńcy nie uczestniczą już w działaniach wojennych.

9. Brytyjski konserwatywny poseł Robert Jenrick stwierdził, że wywiad z jeńcem Aidenem Aslinem „jest rażącym naruszeniem zasad konwencji Genewskiej” przez Rosję. Na te słowa pozostali parlamentarzyści skinęli jednocześnie głowami i zahuczeli z aprobatą. Następnie premier Boris Johnson wezwał Rosję do traktowania Eslina „humanitarnie i ze współczuciem”. W tym samym czasie nikt, nawet Amnesty International, nie wyraża oburzenia w sprawie strzelania w nogi, kastrowania i podcinania gardeł rosyjskim żołnierzom wziętym do ukraińskiej niewoli.

10. Wojska rosyjskie zniszczyły linie kolejowe, które dostarczały broń NATO do Donbasu. Przeprowadzono 3 ataki rakietowe na infrastrukturę kolejową w Nowomoskowskim rejonie obwodu Dniepropietrowskiego.

Na podstawie 10 wiadomości z T.com
Opracowanie i uzupełnienia: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. robi1906 23.04.2022 19:11

  Kiedyś oglądałem film o małpach, jeden z “magisterków” chwalił się tym, że jak małpie dać banana schowanego w klatce, ale w takiej, by otwór do tego banana był wielkości piąstki małpy to małpa przestraszona widokiem człowieka czy innego drapieżnika, nie może rozluźnić palców by zostawić banana i uciec, nawet w chwili zagrożenia śmiercią.

  Tyle o małpach, teraz o “człowiekach”.

  Tusk zaprowadził pracę dodatkową by pracować dłużej do emerytury, Pis to anulował. Tusk nie dawał nic, Pis daje 500 plus.
  Małpa…. tfu człowieki… zostały złapane w pułapkę, i nawet żeby teraz skały srały, człowieki po wieki będą wyć za Pisem (no bo jeszcze za tym pisem stoi superpatriotyczny i supernarodowy żydowski kler).

  Mogę zauważyć pewną zależność (w pewnym sensie generalizuję, ale tylko troszkę),
  te same człowieki które wyły, by uciekinierów na granicy białoruskiej telepać prądem, teraz wyją, by imigrantom z Ukrainy dawać swoje mieszkania.
  Te same człowieki które wierzyły w cowida, teraz wierzą w to,że za banderowcami stali Ruscy, i że Ruscy jak kiedyś gwałcili ciężarne i staruszki po 90-tce w Polsce przy wyzwoleniu za Hitlera, tak samo robią teraz na Ukrainie.
  Te same człowieki wierzą w to, że banderowcy za okupacji szwabskiej, to nie takie same banderowce jak ich dziadkowie.

  Jaki jest morał z tego mojego pisania, spytacie?.

  ludzie zasługują na swój los, te wszystkie owce z kościoła (nie tylko z Bielan), te wszystkie barany oglądającie błaznów z telewizora, wszystko co was spotka, to żeście sami sobie na to zasłużyli.
  Naprawdę, naród dotknięty hekatombą banderowską który wszystko zapomniał, bo mu jak tej małpie żyd Morawiecki dał banana!!!, na co taki naród zasługuje?.

 2. adambiernacki 23.04.2022 21:21

  To nie naród ani społeczeństwo to populacja. Wszędzie gdzie trwa jeszcze naród wybuchnie wojna. Wszędzie gdzie zacznie się konstytuować wybuchnie wojna.
  By zaistniał naród potrzeba odwagi, honoru i altruizmu a o to najtrudniej obecnie wśród populacji nie tylko tej.
  Istniał kiedyś naród polski to prawda i było to zjawisko niemożliwe, zadziwiające i kwitnące uniesieniami.
  Spauperyzowana i nadto zanieczyszczona populacja nie stanowi już narodu i stanowiła nie będzie jako taka i tak ma być.
  Masa ta bezwładna da się brutalnie kształtować żywiąc nadzieję niewolnika, że może nie ja, że może nie mnie tylko sąsiada.
  Tymczasem smutna prawda jest taka, że pozbycie się od 10 do 20 mln tutejszej populacji ( na dodatek systematycznie i selektywnie) jakie się tu planuje niestety niweluje tą szansę w stopniu dostatecznym by puścić się takiej nadziei.
  Nadzieja to anestetyk niewolników i skazańców wojownik idzie w śmierć dając nadzieję innym sobie zaś nie pozostawiając żadnej.
  Kto czuje się do tego zdolny?
  Kto postawi wyżej dobro ogólne niż życie własne czy życie swojej rodziny albo focha swojej kobity?

 3. Jolanta Góralska 24.04.2022 07:59

  @robi1906
  Nie wierzę, że widzisz tylko winę oszukanych, a rozgrzeszasz pominięciem rolę oszustów. Jaki pan – taki kram. Nędzny sprzedawca handluje podłym towarem wciskając go biedakom jako luksus. Do nieboraka cierpliwości trzeba, a herosem zostanie i podłość dostrzeże.

 4. robi1906 24.04.2022 12:51

  Jolanto, “człowiek” dostrzeże wtedy kolec nadzorcy, gdy ten kolec zostanie tak głęboko wsadzony, że ten nieborak już nie będzie miał już innego wyjścia jak tylko go dostrzec i zrozumieć że coś ma w tyłku, wtedy doprowadzony do tak skrajnej biedy i niedoli, musi zareagować.

  Wiara w to, że np: jak w jakimś filmie, jeden bohater rozwala System i od tej pory wszyscy ludzie żyją szczęśliwie, jest ułudą specjalnie hodowaną przez Hollywood.

  Jeszcze raz powtórzę Ludzie mają już dostęp do wiedzy, w szkołach im mówiono “że przed szkodą i po szkodzie, Polak tak samo głupi”, lub “Historia, nauczycielką życia” i co?, i nico.

  Ludzie muszą być sterowani, musi im się pokazywać jak żyć, i to już wiedziano 2 tysiące lat temu.
  Jak hodować ludzi uczą na Oksfordzie czy na innym Harwardzie.

  Jak bym miał ten rozum co dzisiaj wiedziałbym od razu w roku 80-tym, że to Jaruzelski chce rozwalić Polskę za pomocą swoich popychadeł żydowsko-korowskich i jak myślisz, ktoś by mnie posłuchał czy raczej wzięliby mnie za szaleńca?.
  Ludzie nie chcą słuchac prawdy, prawda boli bo trzeba samemu myśleć (i dlatego między innymi nie wierzę w bzdury Darwina).

  Ludzie nie różnią się od małp i nie ma co im mówić prawdy, dopóki nie będziesz miała przełożenia w “tresurze” jak szkoła czy katechizacja, to prawdę zrozumie co dziesiąty lub co setny, dopóki bieda, lub watacha “banderowców” z siekierami im to nie uświadomi, lecz i wtedy System sobie poradzi, bo po każdej wojnie i rewolucji to Oni zawsze wychodzą zwycięsko, są coraz bogatsi,
  (znalazłem dobre porównanie),
  to tak samo jak z anakondą, im się zwierzę coraz bardziej rzuca to tym bardziej anakonda go zaciska.

 5. robi1906 24.04.2022 14:17

  Dodam, bo przypomniało mi się, tutaj filmik z tresury małp, Wirtualna Ukraina tfu… Polska, przedstawia film w którym bestie banderowskie mordują ludzi granatami, bezbronnych ludzi co widać przecież na nagraniu, tam jest tylko jeden żołnierz, a reszta wysadzana granatami “zblurowana” leży pod murkiem.

  Jak się filmik nazywa?.
  “Zacięta obrona Ukraińców w Mariupolu. Rosjanie w pułapce pułku Azow”.
  https://www.youtube.com/watch?v=b3kqlThOdpw&t=5s

  A ja mam widzieć tylko Jolanto “nadzorców”, przecież to jest pokaz dla bydła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.