Ukraińcy narzekają na biedę w warmińsko-mazurskim

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1546

Portal Money.pl zamieścił tekst poświęcony sytuacji uchodźców z Ukrainy, przebywających od kilku miesięcy w województwie warmińsko-mazurskim. Ukraińscy rozmówcy serwisu narzekają w nim na biedę w tym regionie i oferowane niskie zarobki, które nie starczają im chociażby na usamodzielnienie się i wynajęcie mieszkania.

Obecnie w ośrodkach zlokalizowanych na Warmii i Mazurach przebywać ma około 3,7 tys. uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Mogą więc liczyć na świadczenia socjalne i pomoc samorządu, w tym również na darmowe wyżywienie i nocleg.

Na swoją sytuację narzekają natomiast osoby próbujące się usamodzielnić, a nawet uczyć języka polskiego. Money.pl cytuje jedną z Ukrainek, która wprost narzeka na swoje zarobki. Za pracę w sklepie ma bowiem otrzymywać 2,2 tys. zł, natomiast wynajęcie jednopokojowego mieszkania to koszt około 1,3-1,5 tys. zł.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informowało w ubiegłym miesiącu, że od wybuchu wojny na Ukrainie pracę w naszym kraju podjęło 358 tys. Ukraińców. W województwie warmińsko-mazurskim było ich około 10,9 tys.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

16

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Baltazar Bombka 18.08.2022 09:04

  A myśleliście że co? Że to kraj mlekiem i miodem płynący? Ziemia obiecana? Nie kombinujesz to biedujesz. Witajcie w realiach PL.

 2. andi170 18.08.2022 09:18

  Żaden ,,rząd” po 1989r. Nie bronił interesów Polaków I Polski wręcz sprzedawał i sprzedają do teraz co się da a do tego oszukują ludzi bez skrupułów należy im się kula w łeb za zdradę kraju i obywateli.

 3. tithan1 18.08.2022 12:40

  Niech pokój sobie wynajmie. Cała rzesza ludzi wynajmuje pokoje w Wielkiej Brytanii. Sam tak mieszkałem przez 7 lat jak nie było mnie stać na mieszkanie.

 4. nazizm to ideologia lewicowa 18.08.2022 15:36

  @tithan1, o to to. Ubiegles mnie z komentarzem :).
  W doo.pach sie poprzewracalo. Moze jeszcze sluzącą by chciala jedna z druga banderowska damulka?
  Polacy na saksach wynajmuja apartamenty i domy na pokoje, nierzadko po kilku w jednym. I czesto nie moga nawet pomarzyc o swiadczeniach socjalnych, o pomocach samorzadow nie wspominajac.

 5. agama 18.08.2022 15:46

  Polacy też by nie przetrwali w tym kraju bez kredytów i kombinowania, ale też sami to akceptują zamiast dążyć do zmiany systemu na lepszy

 6. replikant3d 18.08.2022 17:03

  ,,agama,, To spróbuj zmienić. Elity rządzące tym światem na to nie pozwolą. Są już alternatywne systemy np ,,neos,, Ale materiały na ten temat są systematycznie usuwane z portali. ,,Klika,, ma nieograniczone zasoby pieniędzy i l łotrów do wynajęcia w tym usłużne media….same oddolne ruchy to za mało….łatwo je ,,zneutralizować,, jak pokazano w naszym kraju ,czy konwój wolności w Kanadzie.

 7. Venom 18.08.2022 17:52

  PCK pomaga Ukraińcom wynająć pokój w zachodniej Ukrainie gdzie jest bezpiecznie i toczy się normalne życie ,niema problemu ,drzwi są otwarte.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.