Ukraińcy na Zakarpaciu potajemnie dostają węgierskie paszporty

Opublikowano: 21.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3358

Konsulat Węgier w mieście Berehowo w obwodzie zakarpackim wydaje obywatelom Ukrainy węgierskie paszporty z zastrzeżeniem, aby nie informować o tym władz kraju – poinformowała w środę agencja Ukrinform, powołując się na własne źródła.

„Procedurze towarzyszy kieliszek szampana z okazji otrzymania drugiego obywatelstwa i polecenie, aby nie informować o tych dokumentach ukraińskich władz. Obywatele Ukrainy na głos przysięgają wierność Węgrom” — podała agencja.

Na nagraniu, które dołączono do wiadomości na stronie Ukrinform, świeżo upieczeni obywatele Węgier trzykrotnie powtarzają tekst przysięgi na tle węgierskiej flagi. Po wysłuchaniu hymnu dyplomaci instruują ich, aby m.in. ukrywali „przed strukturami państwowymi Ukrainy fakt otrzymania węgierskiego obywatelstwa”.

Agencji nie udało się skłonić konsulatu Węgier w Berehowie do skomentowania sprawy. Pisemne zapytanie pozostało bez odpowiedzi, a próby kontaktu telefonicznego też nie przyniosły rezultatu. Z kolei ambasada Węgier w Kijowie, dokąd Ukrinform również wysłała zapytanie w tej sprawie, potwierdziła, że otrzymała pismo, ale odmówiła komentarza. Jak poinformowano, zapytanie zostało przesłane centralnemu kierownictwu Węgier.

Berehowo położone jest przy granicy z Węgrami.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 21.09.2018 13:21

    Kurde żeby tam był normalny region z normalnymi ludźmi, to człowiek mógłby urządzić sobie wyprawę nawet w pojedynkę w przecudowne i dzikie Gorgany, a tak, to byłaby prawdopodobnie co najmniej ryzykowna i niebezpieczna eskapada. Chyba, że ktoś coś wie na ten temat i bywa tam często.

  2. Machiawelli 21.09.2018 16:26

    Kilka lat temu byłem w Czarnohorach. Piękny region i bardzo przyjaźni ludzie. Ale to było przed całą ta zawierucha na wschodzie 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.