Ukraińców szkoli się w uzyskiwaniu polskiego obywatelstwa

Opublikowano: 11.11.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1035

Wrocławskie Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju wprowadziło do swoich szkoleń wiedzę z zakresu uzyskiwania polskiego obywatelstwa. Podobne kursy odbywają się za pieniądze z budżetu polskiego państwa oraz od Unii Europejskiej, przeznaczone na integrowanie imigrantów z ich nowym miejscem zamieszkania.

Wspomniana instytucja funkcjonuje dzięki działalności Fundacji Ukraina, oficjalnie zajmującej się wspomaganiem Ukraińców mieszkających w naszym kraju, lecz dodatkowo pomagającej w ściąganiu imigrantów zza wschodniej granicy. Samo szkolenie dla obcokrajowców zostało przeprowadzone w ramach programu „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku”.

Jego głównymi sponsorami są budżet Rzeczpospolitej Polskiej, Unia Europejska oraz Fundusz Azylu, Migracji i Integracji. Szkolenia w zakresie składania dokumentów o przyznanie polskiego obywatelstwa miały na celu pomoc ukraińskim imigrantom, ponieważ procedura ta jest „skomplikowana i długotrwała”. Ponadto w wydarzeniu mogli brać udział także obywatele Białorusi i Rosji.

To tylko jeden z elementów wydarzeń organizowanych przez Wrocławskie Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju. Doradza ona również ukraińskim imigrantom w zakresie składania wniosków o przedłużenie pobytu w Polsce, uzyskiwania Karty Polaka, legalizacji pobytu dziecka, zawierania małżeństw czy też pobierania pieniędzy z programu 500+ oraz płacenia zerowej składki PIT dla osób poniżej 26. roku życia.

Na podstawie: Facebook.com/CUKR.Wroclaw, FundacnaUkraina.eu
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,44 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ