Ukraina zakazała wjazdu reprezentantce Rosji

Opublikowano: 23.03.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 710

Ukraina wydała zakaz wjazdu rosyjskiej reprezentantce w konkursie Eurowizji – poinformowała rzeczniczka prasowa resortu Jelena Gitlanska. “Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zakazała wjazdu na terytorium Ukrainy obywatelce Rosji Julii Samojłowej na okres 3 lat. Decyzja została podjęta na podstawie danych o naruszeniu przez nią ukraińskiego prawa” — napisała Gitlanska na swoim “Facebooku”.

Rzecznika MSZ Rosji Maria Zacharowa skomentowała tę decyzję. „Wszystkie siły SBU skoncentrowane były w ostatnich dniach na tym, by dowieść prawdy aksjomatu „prawo dla wszystkich jest takie samo”. Na Ukrainie dany aksjomat sprawdził się jednak tylko w odniesieniu do rosyjskiej piosenkarki. W odniesieniu do pozostałych osób, w tym także Ukraińców, Kijów nie zdecydował się na taką pryncypialność” — napisała na “Facebooku”.

Wiceprzewodniczący Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji Franc Klincewicz oznajmił w wywiadzie dla RIA Novosti, że Rosja może zbojkotować konkursy Eurowizji, jeśli organizatorzy konkursu piosenki nie staną w obronie rosyjskiej reprezentantki podkreślając, że szansa na takie wstawiennictwo jest niewielka, ponieważ konkurs Eurowizji jest zaangażowany politycznie. „Oczywiście, Rosja zbojkotuje ten konkurs, i to nie tylko w Kijowie, ale również wszystkie następne edycje. Kierownictwo Eurowizji powinno powiedzieć swoje słowo, oznajmić, że taka decyzja ukraińskich władz w sprawie Samojłowej jest niedopuszczalna. Jednak kierownictwo Eurowizji milczy, jest w całości zaangażowane politycznie” — oświadczył senator.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.