Ukraina zaczęła popełniać ten sam błąd, co Rosja?

Opublikowano: 26.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2524

Pojawiają się informacje, że Ukraina, tak samo jak Rosja, zaczęła wysyłać na front osoby z mobilizacji, które nie mają odpowiedniego przeszkolenia.

O sprawie informuje m.in. BBC, które przedstawiło historię „żołnierza”, który przeszedł jednodniowe szkolenie ze strzelania w pozycji leżącej, po czym lekarz stwierdził, że mężczyzna ten nie nadaje się na front z powodu złej wagi, ale ostatecznie i tak wysłano go na wojnę.

„W dokumentach zapisano mnie jako strzelca-sanitariusza. Dotarliśmy na miejsce. Chodziliśmy tam całymi dniami w pełnym rynsztunku. Po kilku dniach wysiłku fizycznego zacząłem tracić przytomność” – powiedział rzeczony rezerwista w rozmowie z BBC. „Podobna miała być historia jeszcze co najmniej ośmiu zmobilizowanych” – podaje BBC.

Informacje te Brytyjczykom potwierdzili wojskowi, którzy służą wraz z rekrutami. „Jeśli zamiast miesiąca nauki na poligonie masz tylko trzy dni, będzie to kosztować kogoś życie. W takim czasie nie można nawet uczyć stażysty w kawiarni” – stwierdził jeden z żołnierzy.

Dowództwo wojskowe Ukrainy już ustosunkowało się do tych informacji, stwierdzając, że sytuacja w Bachmucie „wymaga pilnego wzmocnienia personelu”.

Podkreślono jednak, że rezerwistów bez doświadczenia nie wysyła się na pierwszą linię walk, tylko przechodzą oni „adaptację i dodatkowe szkolenie praktyczne w jednostkach drugiego szczebla”.

Przypomnijmy, że wysyłanie na front rezerwistów bez przeszkolenia, to jeden z błędów, których popełnienie przypisuje się Federacji Rosyjskiej. Miejmy nadzieję, że Kijów nie będzie brał w tej kwestii przykładu ze swojego wroga.

Autorstwo: SG
Na podstawie: BBC
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. sanchop 26.05.2023 12:45

  A to artykuł z 2023 czy z 2022 roku, bo jak rok starszy to by się zgadzało…

 2. Vaunes 26.05.2023 16:14

  Tak jak pisałem, na pole walki wysyła się ludzi z łapanki, zupełnie przypadkowych jako mięso armatnie, tylko po to aby Rosjanie zdradzili swoje pozycje, a dopiero z drugiej linii atakuje przeszkolone wojsko ukraińskie i specjaliści z NATO.
  Średnia długość życia “rekruta” z ulicznej łapanki w Bachmucie wynosi 4 godziny.

  Rosjanie robią podobnie, z tym że oni wysyłają w okopy więźniów i różnej maści nawis społeczny.

 3. pikpok 26.05.2023 16:36

  Wysyłają ludzi na rzeź jedni i drudzy, a przy tej technologi wystarczyłoby Rosja zniszczyła dzielnice rządową i pewnie mielibyśmy rozmowy pokojowe.

 4. replikant3d 26.05.2023 17:21

  pikpok , ale tego nie ZROBIĄ bo ta wojenka to część ,,Wielkiego Resetu,, To podobnie jak z Koreą Pónocną. Mogli by ją ,,zmieść,, z powierzchni ziemi w kilka dni. Ale tego nie zrobią bo ,,pożyteczny straszak,, musi być. To samo jest tutaj. To wszystko jest ściśle zaplanowane. Ale wiekrzość ludzi komletnie tego nie pojmuje…

 5. KubaD. 26.05.2023 17:49

  Przecież to celowa depopulacja ukrainy, tu nic nie dzieje się przypadkiem.
  Ci, co się do czegoś nadają migrują. Reszta do odstrzału.

 6. MasaKalambura 27.05.2023 00:43

  Wzorowy wiek średniego poborowego to 18-21 Lat, (a Lot), kiedy osiągnie 4 siódemkę, jest innym człowiekiem.

  Ciekawszy jest historyczny kontekst tego konfliktu, ale tak z Hubble’a.

  Słowiański bój Imperium Polski i Imperium Rosji.
  Wygląda na to że nogami głosują bardziej ku Oceanowi Atlantyckiemu.
  Aby powiększać granice nadal wymagana jest żołnierskich dzieci krew.
  Czerwona pędząca ku Bieli…
  W żółto ubarwionych skrzydłach ku błękitowi Jah.

  Pełni Ja.
  Oraz Pełni Jah.

  Kto dalej w Jasności trwa i trzyma.
  Ten też jest Tam.

  Tylko jak?

  Uśpiwszy Umysł.
  Śniącymi Chwał Chwałę.
  Oraz Chwałę Chwał.

  I by dawać ją innych snom jasności i synom Światła.
  Ku Źródłu i Zakończeniu.

  jAh
  JaH

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.