Ukraina wprowadza odpowiedzialność karną za „antysemityzm”

Opublikowano: 17.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1462

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła projekt kryminalizacji „antysemityzmu”. Za szerzenie niechęci do osób pochodzenia żydowskiego może grozić nawet do pięciu lat więzienia. Na jesieni ubiegłego roku ukraiński parlament, przy wsparciu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego (jak donosi „Wikipedia”, jest Żydem – przypis WM), przegłosował podobne prawo, zabraniające „judeofobii” i wszelkich jej przejawów.

Dokładnie 295 z 450 deputowanych do Rady Najwyższej poparło ustawę kryminalizującą nienawiść do osób pochodzenia żydowskiego. Zmieniono jednocześnie art. 161 Kodeksu karnego, odnoszący się do naruszenia równości obywateli ze względu na ich rasę, narodowość, przekonania religijne czy niepełnosprawność. Teraz odnosi się on również do zjawiska „antysemityzmu”.

Tym samym celowe działania na rzecz szerzenia nienawiści przedstawicieli innych narodowości i wyznań religijnych, a także pośrednie lub bezpośrednie naruszanie praw ludzi ze względu na ich rasę czy narodowość, będą groziły grzywną w wysokości od 3400 do 8500 hrywien albo karą ograniczenia wolności nawet do pięciu lat.

Nowe prawo przewiduje jeszcze ostrzejsze sankcje za podobne przypadki, ale z użyciem przemocy. W takim wypadku oskarżonemu będzie grozić grzywna od 8500 do 17 000 hrywien, albo kara pozbawienia wolności od dwóch do pięciu lat wraz z pozbawieniem prawa do pełnienia określonych stanowisk przez trzy lata.

„Antysemickie” wystąpienia dokonane przez zorganizowaną grupę osób, lub mające poważne konsekwencje, mają z kolei grozić karą w wysokości od pięciu do ośmiu lat więzienia.

We wrześniu ubiegłego roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła prawo o zwalczaniu „antysemityzmu”, podpisane miesiąc później przez Zełenskiego. Przepisy wprowadziły do ukraińskiego prawa samą kategorię „antysemityzmu”, dając narzędzia do kryminalizacji, jak to określono, „judeofobii”.

Na podstawie: Korrespondent.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. andi170 17.02.2022 11:19

  Jak się panoszy ta zaraza pejsata traktująca nieżydów jak zwierzęta potem się dziwią że nikt ich nie cierpi.

 2. bogdzio 17.02.2022 20:35

  A może pejsaci szykują sobie nowe miejsce przy pomocy ruskich, i amerykańców

 3. Dgruzin 18.02.2022 14:05

  @ bogdzio
  Strzał w 10

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.