Ukraina chce tchnąć nowe życie w Czarnobyl

Opublikowano: 25.04.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

Jak oświadczył premier Ukrainy Nikołaj Azarow, Ukraina opracowuje wielki rządowy program rewitalizacji terytorium skażonego promieniowaniem w wyniku awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Specjaliści uważają, że w opuszczonej strefie wokół czarnobylskiej elektrowni poziom promieniowania znacznie się obniżył. „Istnieją wszelkie podstawy, by zrewitalizować, tchnąć nowe życie w opustoszałe, martwe miasta” – powiedział Azarow w czasie wizyty w centrum naukowym medycyny radiacyjnej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy.

Awaria w czarnobylskiej elektrowni atomowej miała miejsce 26 kwietnia 1986 roku. W wyniku katastrofy ogólny teren objęty promieniowaniem na Ukrainie objął 50 tys. kilometrów kwadratowych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Raptor 25.04.2012 12:32

  Spoko, wszyscy zwolennicy energii atomowej już się zapisali na darmowe miejscówki 😉

 2. norbo 25.04.2012 13:45
 3. Raptor 25.04.2012 14:04

  W kwestii tego referendum, to raczej powinno być tak, że to lokalna społeczność decyduje, a nie wszyscy, których sprawa dotyczy w mniejszym stopniu, tj. czy w danej miejscowości ma powstać wysypisko lub spalarnia śmieci. Tak uściślając, co powinno o takiej inwestycji decydować.

 4. JarKo 25.04.2012 22:43

  I pan Nikołaj Azarow – jeśli nie robi z gęby cholewy – powinien jako pierwszy tam zamieszkać. Bo świat jest pełen takich specjalistów.

 5. Prometeo 26.04.2012 03:15

  działeczki będą za grosze a potem będą drożeć tak namówią tysiące biedakow i spekulantów

 6. jakiskretyn 28.04.2012 00:13

  Z tym że promieniowanie naprawdę zmalało. Wystarczy się wybrać z Geigerem na ten teren – takie wycieczki można zamówić i w Polsce i jechać do “strefy zero”. Oczywiście w samej bliskości dawnej elektrowni problem pozostał – i pozostanie – na bardzo długo, ale ewakuowanych miast było sporo nawet trochę dalej, gdzie sytuacja nie jest zła. Kwestia jak to zagospodarować – bo jeśli nie jako tereny mieszkalne a choćby głupie wysypisko śmieci, które i tak musi gdzieś powstać, to cóż…

 7. TheLovePolice 28.04.2012 00:35

  Jakiś rok temu trafiłem przypadkiem na fotoblog córki(?)chyba kierownika naszego świerka. Pełno pięknych zdjęć zrobionych przez dziewczynę, która lubi podróżować w te rejony na żelaznym rumaku i pruć po asfalcie częściowo zarośniętym już od czasu katastrofy. Zawsze ma ze sobą licznik Geigera i w rejonach zamieszkanych promieniowanie było w tzw normie.

 8. TheLovePolice 28.04.2012 00:42

  Znalazłem 🙂 Polecam wszystkim http://czarnobyl.kni.pl/chapter1.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.