Ukraina przenosi wojska na wybrzeże Morza Azowskiego i Czarnego

Opublikowano: 21.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2063

Ukraina rozmieszcza oddziały szturmowe na wybrzeżu Morza Azowskiego i Czarnego, powiedział prezydent Petro Poroszenko podczas wizyty w części obwodu donieckiego kontrolowanej przez Kijów.

Wcześniej Poroszenko ogłosił przesunięcie jednostek oddziałów szturmowych Ukrainy w „ważne dla obrony kierunki”. Władze ukraińskie wprowadziły stan wojenny w dziesięciu regionach, między innymi w obwodzie ługańskim i donieckim, oraz śródlądowych wodach basenu Azowsko-Kerczenskiego w 30 dni po incydencie na Morzu Czarnym, gdy trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej przekroczyły granicę Rosji i zostały zatrzymane.

„Za pomocą naszego lotnictwa rozmieszczone zostały oddziały szturmowe, w szczególności jednostki 95. brygady, które również wzmocniły ochronę wybrzeży Morza Azowskiego i Czarnego” – powiedział Poroszenko.

Według prezydenta Ukrainy, po wprowadzeniu stanu wojennego „w krótkim czasie odbyła się koordynacja bojowa brygad broniących najbardziej niebezpiecznego kierunku”.

„Zwiększono gotowość bojową armii ukraińskiej, jednostki Służby Granicznej, Gwardii Narodowej i policji oraz SBU zostały przeniesione na wzmocniony tryb służby. Tak samo intensywnie odbywa się obrona granicy państwowej” – powiedział Poroszenko.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.