Ukraina pogrąża się w ciemności

Opublikowano: 05.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1954

Według stanu na 4 listopada na Ukrainie nie działała ponad połowa bloków energetycznych elektrociepłowni – powiedział deputowany Rady Najwyższej z partii Batkiwszczyna Iwan Krulko.

„Mamy (…) 88 bloków energetycznych elektrociepłowni, które wytwarzają energię elektryczną, która równoważy energię jądrową (…). Dzisiaj z 88 bloków energetycznych działa 37, a 51 nie. Spośród nich połowa nie działa ze względu na tzw. wniosek awaryjny, czyli brak paliwa” – powiedział parlamentarzysta na antenie telewizji Nash.

Jak dodał, wczoraj największa elektrociepłownia w obwodzie kijowskim – Tripolska – przestała działać z powodu ograniczenia do minimum dostaw węgla. „To poważny problem. Co zrobimy w tej sytuacji, gdy, nie daj Boże, z powodu braku prądu zaczną się przerwy w dostawach, w tym w szpitalach” – ostrzegł Krulko.

Dodał jednocześnie, że w takich przypadkach „normalne władze” w „normalnych krajach” zaczynają działać.

Wcześniej firma Ukrenergo informowała, że Ukraina została zmuszona do skorzystania z systemu elektroenergetycznego Białorusi. Szacunkowa wielkość pomocy kryzysowej wyniosła około 3500 MWh.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 05.11.2021 12:42

    zaczyna sie , nie pseudo pandemia to cieplem i swiatlem nas stlamsza, bo czym sie rozni spalanie wegla od spalania ruskiego gazu sprzedawanego przez Niemcow ?
    chyba czas kupic kopciucha i agregat zeby nie zamarznac zima 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.