Ukraina oskarża Rosjan o wysadzenie magazynów amunicji

Opublikowano: 29.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 269

Ukraińska komórka wywiadowcza oskarża Rosję o spowodowanie miliardowych strat amunicji w Balakliya na wschodzie Ukrainy. Do ataku miało dojść z użyciem drona z granatem, który miał być z niego spuszczony na składy amunicji. Podczas eksplozji w marcu br. zginęła co najmniej jedna osoba, a pięć zostało rannych.

Do wywołania największych w historii konfliktu rosyjsko-ukraińskiego strat użyto najprawdopodobniej granatu termicznego ZMG-1 (kombinacji tlenku żelaza i aluminium). Mieszanka jest niezwykle gorąca i może spowodować eksplozje amunicji trzymanej w drewnianych skrzyniach. Zrzutu granatu dokonano 60 mil od granicy ukraińsko-rosyjskiej, gdzie odbywały się walki.

Według Davida Humblinga, który pisze dla „Scout Warrior”, to nie pierwszy raz kiedy wojskowe bazy na Ukrainie zostały zaatakowane dronem. Podobnego ataku dokonano w grudniu 2015 roku, kiedy zrzucono z drona 14 granatów. Ogień został ugaszony i znaleziono jeden granat ZMG-1.

W październiku 2015 r. w ataku na Svatovo zniszczono 3000 ton amunicji i uszkodzono 1700 domów.

Autorstwo: Brytol
Na podstawie: PopularMechanics.com
Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o