Ukraina nie wejdzie do NATO, dopóki trwa wojna

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 863

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje i opinie na jej temat mogą zawierać treści propagandowe korzystne dla Ukrainy lub Rosji.

Ukraina, pomimo żądań Zełenskiego, nie ma możliwości przystąpienia do Sojuszu Północnoatłantyckiego, dopóki na jej terytorium toczą się działania wojenne – oświadczył w czwartek, 6 października, na antenie francuskiej telewizji BFM unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton.

„Zełenski zwrócił się o przyjęcie Ukrainy do NATO, ale jak wiadomo, kwestia przystąpienia do sojuszu nie może być podnoszona w czasie, gdy na terytorium kraju toczą się działania wojenne. Na Ukrainie trwają jednak działania zbrojne i trudno powiedzieć, kiedy się zakończą” — powiedział Breton.

Komisarz europejski uważa, że w tej sytuacji ze strony ukraińskich władz chodzi wyłącznie o swojego rodzaju akcję PR. „Taki ruch nie może mieć miejsca w czasie, gdy w kraju prowadzone są działania wojenne. (…) To jest symboliczne demarche” — podkreślił urzędnik Komisji Europejskiej.

Przypomnimy, że pod koniec września Wołodymyr Zełenski podpisał wniosek o przyspieszone przystąpienie kraju do NATO. Sekretarz generalny Sojuszu, Jens Stoltenberg, uchylił się od bezpośredniego pytania dziennikarzy, czy NATO jest gotowe do rozpatrzenia takiego wniosku. Z kolei stały przedstawiciel Niemiec w Sojuszu powiedział, że przystąpienie Ukrainy do organizacji grozi eskalacją konfliktu na Ukrainie w wielką wojnę.

Wideo: YouTube.com
Źródło: pl.News-Front.info

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.