Ukraina będzie świętować rocznicę urodzin Bandery

Opublikowano: 20.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1711

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła rozporządzenie o obchodach w 2019 roku rocznic i pamiętnych dat, w tym 110. rocznicy urodzin lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN, której skrzydło bojowe, UPA, jest zakazane w Rosji) Stepana Bandery.

W tekście dokumentu popartego przez ukraiński parlament czytamy, że ​​110. rocznica urodzin Bandery (1 stycznia 2019 roku) będzie na Ukrainie oficjalnym świętem.

Na listę „wybitnych ukraińskich działaczy” urodzonych w Kijowie Rada wpisała również rosyjskiego i radzieckiego artystę awangardy Kazimierza Malewicza i pracującego w Imperium Rosyjskim i Stanach Zjednoczonych konstruktora samolotów Igora Sikorskiego. Na liście znalazł się również przewodniczący Ukraińskiej Republiki Ludowej Symon Petlura i inni.

Ministerstwu Edukacji Ukrainy powierzono przeprowadzenie w szkołach i na uczelniach zajęć edukacyjnych poświęconych rocznicom, natomiast Ministerstwo Kultury ma zorganizować wystawy i wydarzenia tematyczne.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. wloczykij 20.12.2018 14:49

    Pycha a potem upadek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.