Ukazuje się ogrom tureckiej sieci szpiegowskiej w Europie

Opublikowano: 05.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1641

5 września 2020 r. zgłosił się samorzutnie do austriackiej policji oficer wywiadu tureckiego Feyaz Ö., odpowiadający za współpracę z amerykańską agencją wywiadowczą. Ujawnił on, że otrzymał rozkaz zlikwidowania trzech polityków tego kraju.

Po tym, jak Austria poinformowała Niemcy o trwającym dochodzeniu, okazało się, że turecka Narodowa Organizacja Wywiadowcza (Millî Istihbarat Teşkilatı – MIT) zbudowała w Europie gigantyczną sieć, większą od sieci służb rosyjskich, a nawet amerykańskich. W Austrii działa co najmniej 350 agentów tureckich, a w Niemczech aż 8000.

Dochodzenie podjęto też we Francji, gdzie – o czym ludzie nie wiedzą – liczba meczetów tureckich przewyższa całkowitą liczbę meczetów północnoafrykańskich. Tureckie meczety są kontrolowane przez turecki Urząd ds. Religii (Diyanet Işleri Başkanlığı) za pośrednictwem skrajnie prawicowej organizacji Millî Görüş (Opinia Narodu), której liderem był niegdyś prezydent Erdogan. Ta wiadomość pojawiła się w chwili, gdy Turcja monitoruje napaść na Arcach.

Thierry Meyssan utrzymuje, że turecki MIT przy wsparciu brytyjskiego MI6 zorganizował zamachy w Paryżu i Saint-Denis w dniu 13 listopada 2015 roku, a także zamachy w Brukseli w dniu 22 marca 2016 roku.

Tłumaczenie: Grzegorz Grabowski
Źródło: Voltairenet.org


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 05.10.2020 16:42

    A w Polsce jest 40 000 agentow Mosadu i cisza 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.