Ukarany za głosowanie zgodnie z własnym sumieniem

Opublikowano: 21.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1067

Premier Justin Trudeau ukarał posła, który ośmielił się krytykować program Canada Summer Jobs i – gdy przyszło co do czego – nie zagłosował tak jak jego liberalni koledzy z kanadyjskiej Izby Gmin. Scott Simms, poseł z Nowej Fundlandii, stracił stanowisko przewodniczącego komisji ds. rybołówstwa i oceanów. Wiąże się z tym utrata pensji w wysokości 11 900 dolarów kanadyjskich wypłacanej parlamentarzyście pełniącemu tę funkcję.

Simms był jedynym liberałem, który w marcu zagłosował za uchwałą zaproponowaną przez konserwatystów, a dotyczącą zmiany wymagań stawianych organizacjom ubiegającym się o granty w ramach programu Canada Summer Jobs. Jak wiadomo teraz wszyscy pracodawcy muszą podpisać oświadczenie o popieraniu aborcji i „praw” społeczności LGBTQ. Inaczej ich wnioski są nieważne. Konserwatyści proponowali, by podpisywanie oświadczenia nie było obowiązkowe, jeśli dana organizacja nie prowadzi działalności politycznej ani agitacyjnej.

Simms mówi, że stracił stanowisko w komisji przez głosowanie, ale nie ma żalu do partii. Przed głosowaniem powiedziano mu, że jeśli się wyłamie, powinien liczyć się z konsekwencjami. Doskonale wiedział, czego może się spodziewać. Poseł popiera aborcję, ale rozmawiał z osobami ze swojego okręgu, które wielokrotnie powtarzały, że podpisanie oświadczenia naruszałoby ich przekonania religijne. Jego zdaniem wymóg świadczy o braku szacunku. Nie można powiedzieć komuś, żeby się nie przejmował i po prostu zaznaczył odpowiedni kwadrat. To nie w porządku.

Jack Fonseca z Campaign Life Coalition skrytykował Trudeau za karanie posłów postepujacych zgodnie z sumieniem. Powiedział, że premier ma obsesję na punkcie zabijania dzieci nienarodzonych. A w każdym liberale siedzą zapędy totalitarne, które w końcu kiedyś z niego wyjdą.

Przeciwko uchwale konserwatystów głosowali wszyscy posłowie NDP poza Davidem Christophersonem. Christopherson stwierdził, że nie może poprzeć wymogu, który „odbiera Kanadyjczykom prawo do niezgadzania się z przepisami, których muszą przestrzegać”. Lider partii Jagmeet Singh zdjął go za to na krótko ze stanowiska wiceprzewodniczącego parlamentarnej komisji proceduralnej. Christopherson wrócił do swoich obowiązków po tym, jak inni posłowie z NDP skrytykowali decyzję lidera.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Zdjęcie: William Norman (CC BY-SA 3.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.