Ujawniono powód przeszukania domu Trumpa przez FBI

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1599

Osoby zaznajomione ze śledztwem powiedziały „The Washington Post”, że poufne dokumenty były jednym z przedmiotów ściganych przez FBI podczas poniedziałkowego nalotu.

Zarówno biuro, jak i Departament Sprawiedliwości stoją w obliczu narastającej presji, aby ujawnić więcej informacji od czasu nalotu na posiadłość Trumpa Mar-a-Lago. Nieznane źródła nie podały więcej szczegółów na temat konkretnych informacji poszukiwanych podczas nalotu. Nie ujawnili też, czy dokumenty dotyczyły broni z USA, czy z innego kraju. W czwartek wieczorem nie było również jasne, czy tajne dokumenty zostały odkryte przez agentów podczas nalotu.

Ostatnie ujawnione rewelacje pojawiły się po tym, jak prokurator generalny Merrick Garland powiedział w czwartek, że osobiście zatwierdził nakaz przeszukania, który doprowadził do bezprecedensowego nalotu na dom Trumpa. Powiedział również, że Departament Sprawiedliwości zażąda od sędziego federalnego odpieczętowania kopii nakazu. Sędzia powiedział Departamentowi Sprawiedliwości, aby powiadomił sąd do godziny 15:00 w piątek, jeśli Trump sprzeciwi się publicznemu ujawnieniu.

Były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości powiedział Washington Post, że ściśle tajne informacje, takie jak informacje nuklearne, sprawią, że organy ścigania będą chciały szybko odzyskać wszelkie poufne dokumenty, które mogą zaszkodzić bezpieczeństwu USA. „Jeśli to prawda, sugerowałoby to, że materiały przebywające nielegalnie w Mar-a-Lago mogły zostać sklasyfikowane na najwyższym poziomie klasyfikacji” – przekazał były szef sekcji kontrwywiadu Departamentu Sprawiedliwości David Laufmann.

Tego samego dnia Garland bronił federalnych przed bezlitosną krytyką nalotu, uzbrojony mężczyzna próbował zaatakować biuro FBI w Cincinnati, zanim uciekł.

Według doniesień podejrzany, zidentyfikowany jako Ricky Shiffer, wezwał do użycia przemocy wobec federalnych po przeszukaniu domu Trumpa. Shiffer został ostatecznie zastrzelony przez policję w czwartek godziny po próbie naruszenia.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: NYPost.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.