Lekarze i położne doprowadzili do śmierci 45 osób

Opublikowano: 20.11.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3242

Ujawniony dokument potwierdza, iż na oddziałach położniczych dochodziło i wciąż dochodzi do narażania zdrowia kobiet i dzieci a nawet zgonów, wskutek nieudolnych interwencji lekarskich czy działań położnych.

Tajny dotychczas raport, dotyczy zaniedbań w opiece nad pacjentkami i małymi dziećmi do których dochodziło w latach 1979–2017 w Shrewsbury and Telford Hospital Trust. Jak donosi „The Independent”, przyczyny zgonów 42 dzieci i trzech kobiet, były tuszowane a odpowiedzialni za nie lekarze i położne, nigdy nie ponieśli kary za swoje czyny.

W tym samym dokumencie czytamy, że ponad 50 dzieci doznało trwałego uszkodzenia mózgu wskutek niedotlenienia podczas porodu, opisano również 47 innych przypadków, w których nie zachowano podstawowych standardów opieki.

Cytowany przez „The Independent” anonimowy pracownik NHS przyznał: „Myślę, że można z całkowitą pewnością powiedzieć, że jest to największy skandal związany z opieką nad matkami, wczesne ustalenia wskazują na dziesiątki zgonów, których można było uniknąć”.

Obecnie badanych jest ponad 600 przypadków narażeń zdrowia i życia, liczba ofiar, w tym śmiertelnych, z pewnością wzrośnie.

Raport Shrewsbury and Telford Hospital ujawnił, że poza powtarzającymi się błędami klinicznymi, dochodziło również do zaniżania norm podczas badań kontrolnych, lekarze nie byli w stanie wykryć na czas zakażenia bakteryjnego. Co więcej, rodziny zmarłych kobiet traktowano z „wyraźnym brakiem życzliwości i szacunku” przekonując je, że były trudnymi przypadkami. Mówiąc o dziecko używano zwrotu „to”. Na tym nie koniec, ciało jednego z niemowlaków zostawiono po sekcji zwłok bez zabezpieczenia. Zanim doszło do pogrzebu, uległo rozkładowi.

Raport ujawnia, że organy nadzorujące pracę placówek, były świadome problemów już w 2007 roku, kiedy to Komisja ds. Zdrowia, poprzedniczka Komisji ds. Jakości Opieki, zwróciła uwagę na obawy dotyczące obrażeń u dzieci. Uznano wtedy, że zalecone działania mające na celu poprawę standardów leczenia, zostaną wprowadzone w życie.

Paula Clark, dyrektor Shrewsbury and Telford Hospital Trust powiedziała: „W imieniu NHS przepraszam rodziny, których to dotyczy. Chciałbym zapewnić wszystkie kobiety korzystające z naszych usług położniczych, że pracujemy nad ulepszeniem naszych usług. Wiele już zrobiono, aby rozwiązać problemy poruszone w raporcie. Naszym celem jest uczynienie usług położniczych możliwie najbezpieczniejszymi”.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.