Ujawnił przypadki zastraszania i stracił pracę

Opublikowano: 04.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1568

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w koneckiej mleczarni został w piątek dyscyplinarnie zwolniony z pracy za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, po tym, jak ujawnił przypadki zastraszania pracowników w zakładzie.

Janusz Wielgosiński, przewodniczący związku w mleczarni w Konskich, informuje, że w uzasadnieniu przywołano wywiad, którego udzielił Radiu Kielce. Zdaniem zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, udzielone przez niego informacje są ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych.

„Pomówienie w audycji Radia Kielce z dnia 21 września zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich, o przestępcze działania, polegające na nagabywaniu i zastraszaniu pracowników, by wypisywali się z Solidarności” – cytuje związkowiec.

Jak dodaje związkowiec, po jego zwolnieniu pozostali członkowie obawiają się o swoje miejsca pracy. „Jeden z pracowników działający w Solidarności usłyszał od kierowniczki, żeby się wypisał z Solidarności, bo nie ma już swojego przewodniczącego, więc czeka go podobny los” – mówi zwolniony przewodniczący.

Helena Obara, przewodnicząca koneckiej delegatury NSZZ „Solidarność”, uważa postępowanie zarządu OSM za niezgodne z kodeksem pracy i ustawą o związkach zawodowych. Zapowiada ciąg dalszy sprawy w sądzie.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.