UFO (znowu) nad wulkanem Popocatépetl

Opublikowano: 06.06.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 494

30 maja 2013 r., ok. 20:38, kamery monitorujące aktywność wulkanu Popocatépetl leżącego niedaleko Mexico City, zarejestrowały przelot jasnego niezidentyfikowanego obiektu. To nie pierwszy taki przypadek w historii, ale tym razem zygzakujące UFO zdaje się zmierzać wprost do krateru. Specjaliści wykluczyli, aby był to meteor lub materiał wyrzucony z wulkanu. Czy mamy do czynienia z unikalnym przypadkiem?

Wulkan Popocatépetl przyciąga uwagę Meksykanów z kilku powodów. Pierwszym jest jego stała aktywność i zagrożenie, jakie niesie dla oddalonej o 70 km od niego stolicy kraju, Mexico City – jednego z największych miast na Ziemi. Druga to długoletnia legenda o obserwowanych wokół wulkanu niezidentyfikowanych obiektach latających, do której właśnie dopisany został nowy rozdział.

30 maja 2013 r. kamera monitorująca aktywość Popocatépetla (lub Popo jak nazywają go miejscowi) zarejestrowała coś, co wzbudziło niemałą uwagę w mediach i środowisku ufologicznym. Według informacji podanych przez meksykańską ufolog i dziennikarkę telewizyjną, Anę Luisę Cid, na nagraniu wykonanym o 20:38 widać jasny niezidentyfikowany obiekt poruszający się nieregularnym torem, który zdaje się lądować w pobliżu, albo nawet wewnątrz… krateru wulkanu.

Film, który zarejestrowały kamery stacji Televisa, wzbudził wiele kontrowersji w mediach i Internecie. Powołując się na opinie Margarity Rosado Solis – astronoma z Międzynarodowej Unii Astronomicznej i pracownicy Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksykańskiego, obiekt widziany na nagraniu nie mógł być materiałem wyrzuconym przez wulkan. Jak dodaje, brak charakterystycznego rozbłysku świetlnego oraz eksplozji nie wskazuje, że mógł to być meteor.

Innego zdania jest Marc Dantonio – ekspert fotograficzny organizacji MUFON, który pracuje też dla Amerykańskiej Marynarki oraz Kongresu. Twierdzi on, że kamery monitorujące zarejestrowały lądowanie samolotu: „To na pewno nie mistyfikacja” – odpowiedział na pytanie portalu Huffington Post. „Tego typu kamera pozwala wulkanologom na badanie zdjęć pod względem emisji światła w koronie wulkanu. Z tego powodu każde światło, które zostanie zarejestrowane będzie niezwykle jasne.”

Dantonio dodaje, że efekt lądowania w wulkanie może być jedynie pozorny: „Skłaniam się ku wyjaśnieniu, że to komercyjny samolot przelatujący w polu widzenia kamery. Pewne elementy tego nagrania początkowo wydają się zaskakujące – najpierw obiekt porusza się szybko, a potem jakby opada w kierunku wulkanu. Ponieważ jednak to film poklatkowy, prędkość obiektu jest iluzoryczna, a tor jego lotu to z kolei iluzja wynikająca z perspektywy” – dodaje analityk.

To wyjaśnienie może jednak nie przekonywać wszystkich. Co ciekawe, w październiku 2012 r. pojawiło się nagranie jasnego cylindrycznego obiektu, który również zdawał się muskać czubek wulkanu. Podobny materiał zarejestrowano również w lutym 2013 r. Rzekome UFO okazało się zarejestrowanym przez kamerę monitorującą przelotem meteoru. Z kolei 13 lutego 2010 r. kamera wychwyciła unoszący się w okolicach wulkanu ciemny sferyczny obiekt, który nagle wzniósł się w górę, zatrzymał, po czym zniknął z pola widzenia.

Na podstawie: analuisacid.com, huffingtonpost.com
Opracowanie i źródło: Infra


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. goldencja 06.06.2013 13:51

  Po raz kolejny bardzo wyraźny film…o UFO.

 2. Luk 06.06.2013 14:30

  3 wyjścia:
  Zwykły samolot wszedł w zasięg kamery (co przecież można sprawdzić).
  Ktoś testuje nowe zabawki.
  Ufoki przyleciały na wakacje.

 3. jestemtu 06.06.2013 22:55

  A ja podziwiam tych amerykańskich ekspertów – oni wszystko wiedzą, co, gdzie i jak się wydarzy to oni mają już wyjaśnienie i wnioski.

  Przypuszczam że w większości przypadków, mają wnioski i ekspertyzy, zanim się wydarzy – tacy jasnowidze i wszechwiedzący 😛

 4. awkward 06.06.2013 23:22

  @jestemtu
  Oczywiście, przecież to Kapłani Racjonalizmu – najpopularniejszej ideologii w tzw. “świecie zachodnim”.
  Jeżeli jednostka nie zachowuje się racjonalnie, jest podejrzewana o chorobę/zaburzenie/uzależnienie i wymaga “interwencji”. Kapłani Racjonalności wyznaczają oś/kierunek i kategorie myślenia zachodniej populacji. To oni wyjaśniają Ci w jakim świecie/rzeczywistości żyjesz i co jest, a co nie jest możliwe.

  Jako przykład postrzegania kultury zachodniej “z zewnątrz”, polecam film wyprodukowany w Korei Północnej, pod tytułem “Propaganda”.
  http://www.youtube.com/watch?v=6NMr2VrhmFI
  [lektor angielski + angielskie napisy – są też do wyboru inne napisy, jednak nie polskie 🙁 ]

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.