UFO i niewyjaśnione zjawiska na Dolnym Śląsku

Opublikowano: 23.05.2021 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1176

„Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska”, to druga książka znanego legnickiego badacza ufologii Damiana Treli, który po sukcesie „Gniazd UFO” (2018) – będącej pierwszą w Polsce książką w całości poświęconą zjawisku kręgów zbożowych – powraca z kolejną monumentalną pracą, tym razem dotyczącą obserwacji UFO dokonanych w tym malowniczym zakątku południowo-zachodniej części Polski.

Książka jest owocem ponad 20-letniej, rzetelnej działalności autora w terenie, który przez lata przeprowadził setki rozmów z wiarygodnymi świadkami obserwacji Nieznanych Obiektów Latających, dokumentując (często na „gorąco”) obserwacje w trakcie wizji lokalnych bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Blisko 500 stronicowa praca zawiera liczne zdjęcia, rysunki oraz grafiki ukazujące tajemnicze zjawisko, jakie od lat manifestuje się na omawianym obszarze, zaś oryginalne wypowiedzi świadków ukazują dramaturgię takich zdarzeń, w pełni oddając emocje i napięcie jakie towarzyszy świadkom w trakcie obserwacji nieznanego fenomenu.

Damian Trela na kartach książki przedstawia historyczne świadectwa świadczące, że zjawisko UFO na terenie Dolnego Śląska nie jest niczym „nowym” i pojawiało się na tym obszarze także przed „współczesną erą NOL” (została ona zapoczątkowana od słynnej obserwacji dziewięciu obiektów, dokonanych w USA 24 czerwca 1947 r). Prezentuje opisy licznych obserwacji UFO nad Sudetami, Legnicą i okolicami, Wrocławiem (i okolicami) oraz Brzegiem Dolnym, Wołowem czy Obornikami Śląskimi. Wskazuje kilka tzw. „stref anomalnych”, czyli miejsc, które tajemnicze zjawisko upodobało sobie dość szczególnie. Częstotliwość występowania „nieznanego” w tych zakątkach Dolnego Śląska daje do myślenia. Ponadto autor w precyzyjny sposób przygląda się także fali obserwacji deltoidalnych obiektów, których szczyt przypadł na lata 2009-2013, dowodząc, że współcześnie, z większą częstotliwością niż przed laty, ten rodzaj (wygląd) obiektów nawiedza teren Dolnego Śląska, co ma także odzwierciedlenie w ogólnokrajowych statystkach występowania trójkątnych UFO z ostatnich lat. Książka zawiera także wiele nieznanych przypadków obserwacji UFO, które nie zostały nigdy wcześniej opublikowane w literaturze ufologicznej, w tym budzące najwięcej emocji przypadki Bliskich Spotkań z humanoidalną załogą obiektów UFO.

Damian Trela w swej pracy wskazuje, iż celem książki jest dostarczenie czytelnikowi niewyjaśnionych i kompletnie nieznanych informacji o manifestacjach UFO na Dolnym Śląsku oraz stara się zaprezentować te sprawy, które wnoszą najwięcej w kwestii zrozumienia, czym tak naprawdę UFO jest i co może się za nim kryć. Końcowe rozdziały książki są również próbą odpowiedzi na najbardziej problematyczne pytania związane z zagadką UFO.

Książka „Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska” jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób interesujących się omawianym fenomenem. Została napisana w sposób czytelny i bardzo przystępny, przez co osoby, które stykają z tematyką ufologiczną po raz pierwszy, nie będą miały problemu z przyswojeniem treści książki.

Autorstwo: Marcina Stachurski
Blog autora książki: CzasTajemnic.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.