UE zmniejszyła tempo zatłaczania gazu do magazynów

Opublikowano: 12.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 957

Unia Europejska we wrześniu zmniejszyła tempo zatłaczania błękitnego paliwa do podziemnych magazynów gazu (UGS) średnio o około 13,5% miesiąc do miesiąca – wynika z opublikowanych danych Stowarzyszenia Operatorów Infrastruktury Gazowej (Gas Infrastructure Europe — GIE).

Według organizacji, tempo zatłaczania gazu rośnie średnio o 0,32 procent dziennie w porównaniu z 0,37 w sierpniu. Co więcej, poszczególne kraje regularnie odbierają część gazu z magazynów uzasadniając to pilną potrzebą ich systemu energetycznego. Unijny cel 80-procentowego zapełnienia udało się osiągnąć dopiero pod koniec sierpnia.

W niektóre dni od początku jesieni z magazynów wycofano więcej gazu niż wpompowano w Belgii, Danii i Polsce. GIE zauważa, że w europejskich magazynach gazu ziemnego przechowywanych jest obecnie 90 mld metrów sześciennych tego surowca. Łączny wskaźnik zapełnienia wyniósł 83,27 procent, co oznacza wzrost o 0,28 punktu procentowego w ciągu dnia.

Eksperci przypominają, że sezon grzewczy zwykle zaczyna się w połowie października, ale w ubiegłym roku rozpoczął się dopiero w listopadzie. Magazyny gazu zapewniają zwykle zaledwie 25-30 proc. zimowego zużycia „błękitnego paliwa” w Europie.

Zdjęcie: Maklay62 (CC0)
Źródło: pl.News-Front.info

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. AlbertW41 12.09.2022 18:32

    Mam wrazenie ze zima tego roku bedzie dluga i mrozna.

  2. ARTUR 12.09.2022 22:02

    Gazu w zbiornikach wystarcza jedynie wtedy gdy rurami całą zimę płynie gaz .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.