UE zapowiada wprowadzenie paszportów szczepionkowych

Opublikowano: 27.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2287

Coś co jeszcze niedawno wydawało się nieprawdopodobne i wrzucano do worka z innymi teoriami spiskowymi, powoli staje się faktem. Unia Europejska już oficjalnie mówi o konieczności wprowadzenia paszportów szczepionkowych, które mogą pojawić się w najbliższych miesiącach (UE zaplanowała paszporty szczepionkowe w 2019 r., przed pandemią koronawirusa, co widać na poniższych ilustracjach – przypis WM).


Na wirtualnym szczycie, przywódcy państw członkowskich UE omawiali między innymi kwestię dostaw szczepionek. Stwierdzono, że dotychczas zaszczepiono około 8% dorosłej populacji UE i uznano to za postęp, jednak planuje się rozpowszechnić szczepienia, aby zmniejszyć liczbę nowych zakażeń. Wspomniano również o nowym projekcie HERA, który pozwoli nas przygotować na nowe mutacje koronawirusa.

Unia Europejska upomniała również niektóre kraje członkowskie w związku z decyzją o zamknięciu granic. Jednak na największą uwagę zasługują wypowiedzi dotyczące paszportów szczepionkowych. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stwierdziła, że jeśli paszporty miałyby zostać wdrożone do lata to państwa członkowskie musiałyby przyspieszyć prace nad takim rozwiązaniem.

Na chwilę obecną w Unii Europejskiej panuje zgoda co do konieczności wprowadzenia cyfrowych paszportów szczepionkowych, jednak nie wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie taki dokument powinien działać. Kanclerz Niemiec Angela Merkel twierdzi, że możliwość podróżowania w Unii Europejskiej nie powinna być uzależniona od posiadania paszportu szczepionkowego.

Unia prawdopodobnie przygląda się teraz Izraelowi, gdzie program szczepień jest realizowany błyskawicznie niczym blitzkrieg, a osoby zaszczepione otrzymują już tzw. zielone paszporty. Władze Izraela nie zmuszają do szczepień, jednak osoby niezaszczepione nie będą miały dostępu np. do restauracji, barów, kin czy centrów handlowych. Czy to samo spotka Polaków i mieszkańców innych państw UE?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: DW.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,22 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

Jakiś czas temu był tu artykuł że rada EU mówiła o tym, że brak szczepień nie może być dyskryminacją (szczegółów już nie pamiętam). A teraz już co innego mówią?

beth
Użytkownik
beth

Zatem II wojna światowa nadal trwa, ale o tym poniżej;

https://mr-navigator.mystrikingly.com/blog/5g-uaktywnia-korona-wirusy-to-udowodniono

To ludzie zostaną przyłączeni do Internetu Rzeczy…. A nie żadne drony, auta, samoloty, dźwigi, etc.!

https://www.dw.com/en/eu-coronavirus-summit-vaccine-certificates-expected-by-summer/a-56701869