UE uderzy w prywatność i życie rodzinne Polaków?

Opublikowano: 16.07.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1839

Jak alarmuje Konfederacja Kobiet RP, „niezwykle kontrowersyjna dyrektywa Unii Europejskiej work life balance bezpośrednio uderza w prywatność i życie rodzinne setek tysięcy Polaków”. Polska ma czas na jej wdrożenie do 2 sierpnia 2022 r.

Konfederacja Kobiet RP wystosowała petycję w tej sprawie, pod którą zbiera w internecie podpisy. „Unijni decydenci nie ukrywają, że ich celem jest coraz większa ingerencja w prywatne decyzje rodziców dotyczące opieki nad dziećmi. Uważają, że kobiety są wyzyskiwane we własnych domach przez mężów a opieka nad własnymi dziećmi jest dla nich tak uciążliwym zajęciem, że trzeba je jak najszybciej porzucić na rzecz pracy zawodowej. Aby »wspierać« kobiety w podjęciu takich decyzji muszą oni odgórnie ingerować w małżeńskie ustalenia dotyczące opieki nad dziećmi” – uważa organizacja.

Konfederacja Kobiet RP ze swoim apelem zwraca się zarówno do unijnych urzędników, jak i polskiego rządu. „Nie każdy unijny projekt Polska może zablokować w drodze veta, dlatego już dziś konieczne jest zbudowanie silnego sojuszu z przedstawicielami innych państw w Radzie UE, które tak jak Polska, sprzeciwiają się próbom uniformizacji kobiet i mężczyzn i negacji biologicznych różnic pomiędzy rolą matki i ojca. Dzięki temu, gdy w przyszłości konieczne będzie zablokowanie projektu nad którym Rada będzie głosować większością kwalifikowaną – będziemy gotowi, by przeciwstawić się dalszemu siłowemu forsowaniu lewicowej ideologii do życia rodzinnego Polaków” – czytamy w apelu.

Na podstawie: KonfederacjaKobiet.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

12

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.