UE przekazała pieniądze na „kursy drag queen” dla młodzieży

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1650

W Teksasie w Stanach Zjednoczonych prawodawca forsuje zakaz udziału dzieci w pokazach drag queen. A tymczasem w Europie „uczestnicy będą uczyć się i doświadczać makijażu, peruk, chodzenia w szpilkach i innych metod zacierania tradycyjnych ról płciowych” – pisze UE.

Według badań przeprowadzonych przez niemieckiego eurodeputowanego Nikolausa Fest, który należy do konserwatywnej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), ponad 220 000 euro z pieniędzy podatników zostało wysłanych na projekty „Drag Queen” związane z unijnym programem młodzieżowym Erasmus+.

Pieniądze UE zostały wydane dla różnych grup „drag”, często kojarzonych z poglądami pro-transpłciowymi. Na przykład z publicznych danych wynika, że ​​warsztaty „Drag It Up” prowadzone przez berlińską grupę Critical Queer Solidarity otrzymały 21 797 euro z pieniędzy podatników. W listopadzie 2021 r. grupa była gospodarzem seminarium „Drag It Up”, które UE określa jako „wymianę młodzieży” w Berlinie z 38 uczestnikami w wieku od 18 do 30 lat. Erasmus+, który sfinansował projekt, to ta sama organizacja, która niedawno ogłosiła na Twitterze, że „przyszłość jest queer”.

UE opisuje, w jaki sposób „uczestnicy będą uczyć się i doświadczać teatru, tańca i performansu, ale także makijażu, peruk, chodzenia w szpilkach i innych metod zacierania tradycyjnych ról płciowych”.

W przypadku wydarzenia „TransYouth”, skierowanego do dzieci, które otrzymało 28 000 euro, organizatorzy twierdzą, że wydarzenie „zaoferuje przestrzeń do ekspresji dla uczestników poprzez zorganizowanie pokazu drag queen i warsztatów akceptujących i stawiających czoła emocjom poprzez edukację teatralną. Najpierw zorganizujemy pokaz Drag Queen tylko dla uczestników, a jeśli czują się wystarczająco dobrze, mogą go powtórzyć również w centrum miasta w ramach działań podnoszących świadomość. Ideą, która się za tym kryje, jest promowanie kreatywności i sprawienie, aby wszyscy mogli zobaczyć, jak zmieniają się w swoje alter ego”.

UE dofinansowała również „Obóz letni poza płcią” w pobliżu Getyngi kwotą 62 690 EUR, w którym 75 uczestników, a mianowicie „młodzi ludzie trans*, inter*, niebinarni i kwestionujący płeć”, wzięło udział w jednotygodniowym obozie. Komisja Europejska zaoferowała prawie 40 000 euro z podatków na projekt „EUROPA – tożsamości w (trans)formacji: PŁEĆ*X”, który odbył się w Salzburgu.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RMX.News
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.