UE pracuje nad Panoptikonem XXI wieku – Projekt INDECT

Opublikowano: 23.09.2009 | Kategorie: Polityka, Prawo

Liczba wyświetleń: 655

Unia Europejska pracuje nad Panopticonem XXI wieku, system nadzoru, który krytycy nazywają “Orwellowskim”, który gromadziłby informacje z wielu źródeł – w tym kamer i komputerów osobistych. System ten miałby na celu wyłapywanie wszystkich “nietypowych” zachowań na całym kontynencie…

Z szerszej perspektywy, jest to część ruchu zmierzającego ku stworzenia ogólnoeuropejskich sił policji, w którym informacje są dzielone w ramach scentralizowanego systemu. Jest to również ogromny krok w kierunku utworzenia Europejskiego CIA – mającego za cel szpiegowanie swojej własnej ludności.

“INDECT jest jednym z największych projektów badawczych Unii Europejskiej, w którym bierze udział 18 partnerów, w tym 15 partnerów z krajów UE. Całkowity budżet projektu wynosi 15 mln Euro. Po trwających ponad rok negocjacjach w grudniu ubiegłego roku został podpisany kontrakt pomiędzy AGH, a Komisją Europejską, na realizację projektu (…). Celem projektu jest opracowanie kompleksowego, zintegrowanego systemu informatycznego w celu redukcji poziomu przestępczości i zagrożeń w drodze ich przewidywania i detekcji przy użyciu ściśle naukowych metod i środków. System wspierania bezpieczeństwa publicznego składa się z kilku podstawowych części. Elementy te odpowiadają za przepływ informacji. Są to moduły akwizycji, przechowywania oraz analizy danych. Końcowym ogniwem takiego systemu jest mechanizm powiadamiania służb porządku publicznego o potencjalnym lub zaistniałym zagrożeniu. Za akwizycję danych odpowiadać będzie w projekcie sieć czujników. Czujniki te będą rejestrować takie zmienne jak obraz, dźwięk, temperaturę, obecność niebezpiecznych związków chemicznych oraz przemieszczenie obiektów. Dane te, po przesłaniu przy użyciu dostępnego w danej lokalizacji łącza należy zachować oraz poddać analizie. Ręczna analiza danych pochodzących z sieci czujników na terenie miasta jest niemożliwa ze względu na ich ilość. W ramach projektu powstaną algorytmy i systemy umożliwiające automatyczną analizę danych. Analiza ta będzie polegała nie tylko na detekcji przestępstw, agresji czy zagrożeń, ale również na zapobieganiu takim zdarzeniom przez ich przewidywanie i uprzednie powiadomienie odpowiednich służb (…)” (Źródło: http://www.biuletyn.agh.edu.pl/biuletyn_archiwum/biuletyn_pdf_2009/014_2009_pdf/13_014.pdf)

System ten na zbierać także informacje ze stron sieci www, for i grup dyskusyjnych, sieci P2P i poszczególnych systemów komputerowych. Będzie również wykorzystywał CCTV oraz inne metody nadzoru, w celu stworzenia modeli nietypowych zachowań – analizując ton głosu (co sugeruje, że prywatne rozmowy będą na podsłuchu), oraz sposób przemieszczania się jednostek…

To Echelon na sterydach,nowa wersja dziwłającego od dekad programu NSA, który inwigiluje społeczeństwa od lat, technologicznie udoskonalony i dostosowanego do XXI wieku. W 1999 rząd Australii przyznał, że program NSA, był częścią globalnego programu, sieci nadzoru w sujuszu z USA i Wielką Brytanią, która może przechwytywać – wszystkie rozmowy telefoniczne, faxy, e-maile i przekazy radiowe w obrębie całej planety. Projekt Indect stanowi nowe wcielenie tej bestialskiej sieci nadzoru.

Europejski analityk Stephen Booth podsumował ten projekt, jako “Orwellowski” i “ogromne naruszenie prywatności”. Zauważył także, że na sfinansowanie programu, który traktuje wszystkich swoich obywateli jako winnych, dopóki nie udowodnią swojej niewinności zostanie sfinansowany z naszych własnych podatków.

“Inwigilowanie wszystkich obywateli, zamiast monitorowania poszczególnych podejrzanych jednostek stanowi złowieszczy krok w każdym społeczeństwie” – dodał Shami Chakrabarti.

“Taki program jest już niebezpieczny na poziomie krajowym, a na skalę całego kontynentu jest wręcz katastroficzny”…

Projekt Indect stanowi wielki krok naprzód, w utworzeniu globalnego więzienia bez krat(…). Przekonanie, że społeczeństwo nie wie, kiedy jest obserwowane przez władze jest kluczem do osiągnięcia ostatecznego celu, do utrzymania populacji w stanie stałego zniewolenia, niepokoju i strachu, co doprowadzi do etapu, w którym ludzie będą samodzielnie pilnować się nawzajem.

Ten system nie ma nic wspólnego z łapania przestępców – ostatnie dane w Wielkiej Brytanii dowiodły, że kamery CCTV nie mają praktycznie żadnego wpływu na przestępczość(…)

Źródło oryginalne: Info Wars
Źródło polskie: NWO

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. skutlik 23.09.2009 10:32

  Podoba mi się ten świat 🙂 ludzie ścigają się w wymyślaniu coraz to głupszych pomysłów. Szkoda tylko że nie mogę przełączyć na inny program…

 2. Heh! 23.09.2009 10:48

  Świat bez granic. Wszystko jak na tacy i pełna inwigilacja. Jeszcze zaczną kręcić pornosy z życia wzięte, pełen wgląd. Pozamykają połowę społeczeństwa za domniemane winy, które jeszcze nie nastąpiły.
  Gdzieś to już było – Raport Mniejszości?

 3. Raptor 23.09.2009 11:03

  Następna w kolejności będzie myślozbrodnia. “Kto źle myśli o UE ten podlega karze do 20 lat więzienia i intensywnej resocjalizacji”.

 4. lk_hc 23.09.2009 16:19

  Im bardziej wyrafinowane systemy nadzoru, tym bardziej wyszukane sposoby ich omijania.

  Bardzo żałuje, że w świecie, w którym żyjemy, nawet tutaj na tym portalu ludzie dowiadują się o takich rzeczach, po czym przechodzi to bez większego echa. Bardzo zły to znak.

  Pytanie kiedy to Wszystko osiągnie jakiś punkt krytyczny, w którym ludzie powiedzą “DOŚĆ!”? Myślę, że jeszcze dużo wody upłynie do tego czasu.

  A może to dla naszego dobra 🙂

 5. Bohemian Grove – rzadza nami satanisci 23.09.2009 17:40

  Google : Plany 3 wojny swiatowej

 6. Heh! 23.09.2009 18:48

  lk_hc jeśli to “nas”, ludzkości jako całości, nie wymorduje wszystkich, to nas wzmocni. Każdy musi się nauczyć na swoich własnych błędach.

 7. Ali 23.09.2009 22:18

  No nie zupełnie bez echa… problem w tym że ci co to echo słyszą albo uważają je za niedorzeczne albo cytuję moją koleżankę: “nie chcą o tym wiedzieć bo wiedza zrujnuje im spokój”.

 8. Rave 24.09.2009 00:29

  Też mam takich znajomych którzy boją się wiedzy i unikają jej twierdząc “lepiej nic nie wiedzieć” 🙂
  Dla mnie tacy ludzie to półmózgi, bez odpowiedzialnosci… przypominają mi bydło które idzie na rzeź o niczym nie wiedząc. Jest to poprostu zanik człowieczeństwa… obojętność też jest zagrożeniem, wiele już w historii wyrządziła szkód, gdyby nie obojętność i “unikanie tematu”, wiele złego na świecie można byłoby uniknąć.
  Tacy obojętni ludzie, nie są bez winy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.