UE ogłosiła przystąpienie do „Konwencji stambulskiej”

Opublikowano: 02.06.2023 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2001

W czwartek 1 czerwca Unia Europejska ogłosiła „przystąpienie do »Konwencji stambulskiej«”. W teorii konwencja mówi o „zwalczaniu przemocy wobec kobiet”, w praktyce wprowadza zasady genderyzmu i kilka krajów z tego powodu jej nie ratyfikowało.

Posunięcie Brukseli ma umożliwić stosowanie zapisów konwencji w państwach członkowskich, które jej nie ratyfikowały. Polska, niestety, to zrobiła, a rząd PiS nie potrafił się w tej pułapki wycofać.

Konwencję przyjęła oficjalnie Rada UE, a wcześniej otrzymała w tej sprawie „zielone światło” od Parlamentu Europejskiego. Teraz będą to prawnie obowiązujące „standardy”. Konwencja stambulska została uchwalona w 2011 r. Jest międzynarodowym traktatem Rady Europy, ogólnoeuropejskiej organizacji zrzeszającej 46 krajów.

Zobowiązuje sygnatariuszy do przyjęcia ustawodawstwa zwalczającego przemoc wobec kobiet, molestowanie seksualne, okaleczanie żeńskich narządów płciowych, przymusowe małżeństwa oraz zapewnienie schronienia ofiarom przemocy. Są tu też zapisy o ochronie imigrantek.

Unia Europejska podpisała konwencję w 2017 r., ale nie ratyfikowała ze względu na brak konsensusu wśród państw członkowskich. Ratyfikowało ją 21 krajów UE, w tym Polska. Sześć krajów (Bułgaria, Czechy, Węgry, Łotwa, Litwa i Słowacja) odmówiło jej ratyfikacji.

Kraje te słusznie zwróciły uwagę, że konwencja przemyca genderową definicję płci i pośrednio wspiera nielegalną imigrację. Jednak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w swojej opinii z października 2021 r. wskazał, że UE może ratyfikować „Konwencję stambulską” bez zgody wszystkich państw członkowskich!

Utorowało to drogę obecnej decyzji, którą wsparła unijna prezydencja sprawowana przez Szwecję. Oznacza to, że konwencja będzie obowiązywała we wszystkich 27 krajach UE, chociaż tylko w zakresie kompetencji należących do Brukseli. Jednak i tak dzięki coraz bardziej postępowej „trzeciej władzy”, oporne wobec genderyzmu kraje zaszli od… tyłu.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła „mocny sygnał”, a z poparciem pospieszyła komisarz Vera Jurova, twierdząc, że w Europie „jedna kobieta na trzy padła ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej”. Problem w tym, że za sporą część tych aktów odpowiadają także wspierani konwencją… imigranci.

Opracowanie: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. sanchop 02.06.2023 14:28

    Tak jest! Od razu wszystkim facetom założyć niebieska kartę i potroić alimenty, oczywiście rozwód obowiązkowy 🤣. Nowe prawo jest bardzo zachęcające do brania ślubów….

  2. replikant3d 02.06.2023 18:27

    sanchop! idziemy drogą Szwecji! Chłopy z tamtąd zmiatają aż się kurzy…tam wystarczy pomówienie Kobiety bez dowodów i już facet idzie do pierdla. za NIC…

  3. sanchop 02.06.2023 23:49

    Replikant3d: no jest rozwiązanie, nie żenić się a stosunki nagrywać, bo jak się okaże że było słabo to wyjdzie , że to był gwałt.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.