UE nie może pogodzić się z wolnością słowa na „Twitterze”

Opublikowano: 01.06.2023 | Kategorie: Media, Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3606

Według Thierry’ego Bretona, komisarza ds. rynku wewnętrznego UE, „Twitter” wycofał się z „Kodeksu postępowania Unii Europejskiej w sprawie dezinformacji w internecie”.

W tweecie zeszłej nocy potwierdził wcześniejsze doniesienia o zbliżającym się wyjściu „Twittera” z „Kodeksu UE”. Breton wystosował do platformy mediów społecznościowych ostrzeżenie, grożąc „Twitterowi”, że nie może ukryć się przed odpowiedzialnością prawną w tej dziedzinie.

Oprócz dobrowolnych zobowiązań, od 25 sierpnia walka z dezinformacją będzie prawnym obowiązkiem w Unii Europejskiej na mocy „Digital Services Act”. „Nasze zespoły będą gotowe do egzekwowania” – ostrzega Breton.

DSA weszła w życie w listopadzie ubiegłego roku i pozwala biurokratom klasyfikować niektóre platformy jako VLOP (bardzo duże platformy internetowe) lub VLOSE (bardzo duże wyszukiwarki internetowe) i poddawać je bardzo rygorystycznym regulacjom i nadzorowi. Naruszenia DSA mogą pociągać za sobą kary w wysokości do 6% globalnego rocznego obrotu.

Komisja ostrzegła również, że poważna, powtarzająca się niezgodność, może doprowadzić do zablokowania dostępu do usługi, co wiąże się z perspektywą utraty przez „Twittera” dostępu do regionu z około 440 milionami konsumentów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „American Thinker”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 01.06.2023 13:00

    Czego oni się tak boją? Przecież ludzie łykną wszystko co im podadzą.

  2. Doctor Who 05.06.2023 03:05

    pikpok niekoniecznie. Powszechna propaganda poza nadawaniem kierunku, przekonuje ludzi o innych pogladach, że jest ich niewielu. Jeśli okaże się inaczej, dużo może się zmienić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.