UE narzuci Polsce małżeństwa homoseksualne

Opublikowano: 13.11.2020 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1167

Reuter podaje w czwartek, że Unia Europejska uruchomi plan dotyczący praw LGBT, aby przeciwdziałać rosnącej homofobii “we wschodnich państwach członkowskich”.

„Będziemy bronić praw osób LGBT przed tymi, którzy mają teraz coraz większy apetyt na atakowanie ich z ideologicznego punktu widzenia” – powiedziała na konferencji prasowej wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. „nie ma na to miejsca w UE”.

Według sondaży cytowanych przez komisję w zeszłym roku 43% “osób LGBT” stwierdziło, że czuje się dyskryminowane, w porównaniu z 37% w 2012 roku. Wzrost ten nastąpił, mimo że jednocześnie 76% obywateli UE twierdziło, że “lesbijki, geje i osoby biseksualne powinny mieć takie same prawa co osoby heteroseksualne, w porównaniu z 71% w 2015 r.

„Jest rok 2020, a nienawiść i dyskryminacja osób z mniejszości seksualnych tak naprawdę nie przynależą do Europy” – powiedziała Jourova.

Nowa strategia pojawia się, gdy “prawicowe rządy niektórych byłych komunistycznych wschodnich państw członkowskich UE uczyniły kampanię przeciwko prawom gejów centralną częścią ich obowiązującej ideologii”.

Przed reelekcją na początku tego roku prezydent Polski Andrzej Duda prowadził kampanię przeciwko „ideologii LGBT”, którą nazwał bardziej destrukcyjną niż komunizm. Zobowiązał się do “wprowadzenia zakazu nauczania o prawach gejów w szkołach”.

W tym tygodniu prawicowy rząd Węgier zaproponował poprawkę do konstytucji, która wymaga, aby dzieci wychowywały się zgodnie z chrześcijańską interpretacją ról płciowych, a także ustawą, która skutecznie zakazałaby adopcji przez pary tej samej płci.

„Prawo rodzinne należy do kompetencji państw członkowskich, w pełni je szanujemy” – komentowała Jourova. „Jednak stosując prawo krajowe, państwa członkowskie muszą przestrzegać swoich międzynarodowych zobowiązań w zakresie praw człowieka i obowiązującego prawa UE. Państwa członkowskie powinny również szanować podstawowe wartości, na których opiera się Unia, w tym zasadę równości i praw człowieka”.

Na początku tego roku Komisja ograniczyła unijne dofinansowanie dla niektórych polskich miast, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT”. Polski rząd zrekompensował straty miastom. (strefami wolnymi od LGBT ogłaszali miasta działacze lgbt – przyp. red.)

„Nigdy nie możemy zaakceptować stref wolnych od LGBT, ponieważ są one w rzeczywistości strefami wolnymi od człowieczeństwa” – powiedziała na konferencji prasowej komisarz UE ds. równości Helena Dalli.

Jurova i Dalli dali jasno do zrozumienia, że ​​UE nie będzie finansować żadnych projektów, które nie obejmują praw osób LGBT.

Komisja zaproponowała umieszczenie homofobicznych przestępstw z nienawiści na liście tzw. „Eurocrimes”, która obejmuje poważne przestępstwa, takie jak terroryzm i handel ludźmi.

Strategia UE miałaby również na celu zapewnienie, że status prawny związków rodzinnych, w których znajdują się osoby LGBT, nie byłby cofany w przypadku przekroczenia granicy państw członkowskich, czyli, że tzw. małżeństwo homoseksualne zawarte w jednym państwie unii musiałoby być uznawane za takie przez wszystkie państwa unijne.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Crash
Użytkownik
Crash

No dobra, a w czym problem? Kościół kościołem czyli niech LGBT nie biorą ślubów kościelnych bo to już jest związane z wiarą i tradycja, ale ślub urzędowy ,cywilny to niech sobie biorą , nie przesadzajmy z tymi zakazami.

realista
Użytkownik

miałem napisać to samo….. …

Collega
Użytkownik

Nie ważne czy LGBT są dyskryminowani, tylko czy się takimi czują. A będzie tak dopóty dopóki ta mniejszość nie będzie miała władzy nad większością heteroseksualną i większych praw niż ona.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Ja …. ślubuję temu oto, tej istocie jedność dusz umysłu emocji i czucia dozwolonej pary i wierność finansowo prawną. .. …

Taki sobie ślub wyobrażają?

Jakaś dziedzina funkcji prawnej świadków ślubu powinna być do tego celu stworzona.
Naturalną konsekwencją będzie tutaj funkcja rozmnażania i praw potomstwa do zasług i majątków rodzin w jakich się rodzą, do dyskusji ponadnarodowej.

Czy LGBD rości sobie prawa do klonowania za państwowe pieniądze?

Będzie z tego powodu więcej jeszcze wojen.
Jakoś tak czuję, że nie jest potrzebne teraz do analizowania.

Plan najbliższych trzech miesięcy
1. Zakończyć pandemię.
2. Stworzyć alternatywę polityczną mądrze kontestującą obecny stan polityczny, ale rozumiejącą zbrodniczość idei opozycji totalnych w obrębie jednego narodu.
3. Napisać Nową Konstytucję i wybrać parlament nam ją wdrażający większością 4/5. Czyli wyższą niż obecna jednowładza.

ostatni punkt przez najbliższe 3 lata z punktem 2 wiąże wściekłe macice z flagierami

Jako Polacy mamy się dogadać, bo jak nie, to w ciągu 5 lat znikniemy z mapy.
Zostanie język i historia.