UE dopuszcza możliwość wycofania się Węgier z członkostwa

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1367

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu.

Ostatnie działania Węgier stwarzają teoretycznie możliwość wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej – informuje RBC-Ukraina powołując się na wypowiedź ministra czeskiego rządu do spraw europejskich Mikulasa Beka, wygłoszoną w wywiadzie dla iROZHLAS.

„W UE negocjacje są często trudne i mogą być prowadzone przez wiele krajów. A Węgry moim zdaniem przeszły długą drogę na skraj swego rodzaju przepaści i teraz muszą zdecydować, czy odejść od tej krawędzi, czy zaryzykować i skoczyć, czego konsekwencji nie chcę oceniać” – powiedział urzędnik. Zaznaczył, że teoretycznie możemy mówić o wyjściu Węgier z UE.

Jednocześnie Beck postrzega jako mały pozytywny znak, że Węgry zrezygnowały z żądania usunięcia trzech rosyjskich oligarchów z listy sankcyjnej.

Przypomnijmy, że Węgry wcześniej groziły zablokowaniem kontynuacji niektórych części unijnych sankcji wobec Rosji, jeśli trzech oligarchów, a mianowicie Aliszer Usmanow, Piotr Awena i Wiktor Rasznikow, nie zostaną usunięci z listy.

Tymczasem Unia Europejska planuje przedłużyć o sześć miesięcy restrykcje wobec Rosjan i rosyjskich organizacji. Dziś lista sankcji obejmuje 1217 osób fizycznych i 108 osób prawnych.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 11.09.2022 19:15

    Wegry nie pasuja do lewackiej Uni.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.