Udziały rządu w firmie organizującej erotyczne imprezy

Opublikowano: 01.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1166

Brytyjski rząd posiada udziały w firmie zajmującej się organizowaniem imprez erotycznych. Najpierw, przedsiębiorstwo otrzymało wsparcie ze specjalnego funduszu pandemicznego, a teraz jego udziały zostały przejęte przez władze Wielkiej Brytanii. Co na to brytyjscy podatnicy?

Pożyczka rządowa udzielona w ramach funduszu Future Fund firmie Killing Kittens, dzięki której udało jej się przetrwać pandemię koronawirusa, przekształciła się w udział kapitałowy, co zostało potwierdzone we wtorek, 28 czerwca 2022 roku przez British Business Bank. Tym samym start-up zajmujący się organizowaniem – ekhm! – imprez dla dorosłych został częściowo przejęty przez brytyjski rząd, a tym samym jego „współwłaścicielami” stali się również brytyjscy podatnicy. Warto w tym miejscu dodać, że władze w UK traktują tę inwestycje, jak każdą inną działalność tego typu, a przypadek Killing Kittens nie jest przypadkiem odosobnionym.

Jak czytamy na łamach „The Guardiana” część należności wobec Future Funds została “zamieniona” na udziały kapitałowe. Stało się tak w przypadku przynajmniej 335 różnych firm. Co ciekawe, część z tych inicjatyw, jak podaje “Times” – “trzy tuziny” – nie utrzymało się na rynku i znajduje się w stanie likwidacji. W sumie, podatnicy stracą na tym około 40 milionów funtów.

Wracając jednak do Killing Kittens, firma ta została założona w 2005 roku przez Emmę Sayle. Jej działalność polega na organizowaniu imprez „tylko dla członków” na ekskluzywnym poziomie, w których “utrwalone stereotypy płciowe” są kwestionowane. Ma to być jedna z “najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych dla dorosłych”. W pewnym momencie pandemia zmusiła firmę do przeniesienia wszystkich wydarzeń i warsztatów do przestrzeni online, przyspieszając istniejące plany wejścia do branży technologii erotycznych. Killing Kittens oferuje także aplikację mobilną pozwalającą umawiać się na spotkania z innymi użytkownikami.

Warto w tym miejscu dodać, że kwota pomocy rządowej dla tej firmy sięgnęła ponad 200 mln funtów. Zazwyczaj wysokość pożyczek finansowanych ze skarbu państwa się od ponad 100 tysięcy do kilku milionów i to pod warunkiem, że dana firma zabezpieczy inne źródło finansowania, od prywatnych inwestorów.

W kwestii inwestycji w firmę z branży erotycznej rzecznik British Business Bank zaznaczył, iż wniosek w tej sprawie „spełnił wszystkie kryteria kwalifikowalności”. Co ciekawe, założycielka Killing Kittens wręcz żartowała, że nigdy „nie wyobrażała sobie Borisa jako partnera” w biznesie, jeszcze w 2020 roku. O, ironio…

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.