Wybuchł w taksówce zamiast w katedrze

Opublikowano: 15.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1160

Kierowca zamknął domniemanego terrorystę w taksówce, zapobiegając ogromnej eksplozji w brytyjskim mieście Liverpool – donosi brytyjski „The Sun”.

Wcześniej w niedzielę policja w hrabstwie Merseyside (Anglia) zgłosiła eksplozję samochodu przed szpitalem w Liverpoolu. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła, a druga została ranna. Według funkcjonariuszy organów ścigania eksplozja nastąpiła w taksówce, która podjechała pod budynek. Trwa śledztwo, w które zaangażowana policja antyterrorystyczna. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 29 lat.

„Bohaterski taksówkarz zapobiegł tragedii – zamachowi bombowemu w Dniu Pamięci – przez uwięzienie domniemanego terrorysty w swoim samochodzie” – podała gazeta. W ten sposób prawdopodobnie zginął zamachowiec-samobójca.

Jak później podano, w wyniku eksplozji zginął pasażer, a kierowca, który wybiegł z samochodu, trafił do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

Przyjaciel kierowcy Dave Perry powiedział „Daily Mail”, że początkowym celem domniemanego zamachowca-samobójcy była katedra w Liverpoolu, gdzie wiele osób zgromadziło się na ceremonię Dnia Pamięci. „Pasażer poprosił Davida, aby poszedł do katedry, więc wierzymy, że to był jego cel. Ale utknęli w korku, więc pasażer poprosił go, aby poszedł do szpitala zamiast do katedry” – powiedział mężczyzna.

Według źródeł gazety „Times” jedną z wersji rozważanych przez brytyjskie służby jest „możliwość ataku terrorystycznego przez islamistów”. Policja nie nazwała jeszcze incydentu zamachem terrorystycznym.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.