Udany protest pracowników Paroc Polska

Opublikowano: 12.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1518

Trwający ponad tydzień strajk pracowników Paroc Polska w wielkopolskim Trzemesznie zakończył się sukcesem. Zatrudnieni podpisali porozumienie z zarządem, na mocy którego otrzymają rozłożone na trzy lata podwyżki. Ponadto firma zapewniła pracowników, że przyzna im dodatki stażowe oraz zapewni zatrudnienie na umowach o pracę na czas nieokreślony.

Protest w wielkopolskiej miejscowości rozpoczął się tydzień temu. Zatrudnieni w Paroc Polska zdecydowali się przerwać swoją pracę, aby w ten sposób domagać się podwyżek wynagrodzeń i poprawy warunków pracy. Przedsiębiorstwo co prawda prowadziło dialog z pracownikami od września ubiegłego roku, ale zdaniem związków zawodowych nie przynosił on żadnych rezultatów.

Ostatecznie dzisiaj w nocy udało się podpisać porozumienie pomiędzy zarządem Paroc Polska a przedstawicielami pracowników. Na jego mocy jeszcze w tym miesiącu 58 pracowników otrzyma umowy na czas nieokreślony, natomiast od przyszłego roku wprowadzone zostaną rozwiązania systemowe. 600 z 800 zatrudnionych zostanie zaś po raz drugi w tym roku objętych waloryzacją wynagrodzeń. Podwyżki zostaną rozłożone na trzy lata i nie wyniosą mniej niż 850 złotych.

Najbardziej pracownikom miało jednak zależeć na radykalnym wzroście dodatku stażowego. Część z nich w stosunku do poprzednich dodatków zyska nawet 600 proc., a ponadto będzie on rokrocznie automatycznie waloryzowany. Dodatkowo Paroc Polska zdecydowało się przyznać pulę 300 tysięcy złotych na świadczenia dla pracowników za okres strajku.

Na podstawie: Facebook.com/opzzkp, Money.pl, NowyObywatel.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.