Uczymy się nowych jednostek

Opublikowano: 11.09.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 176

Duże różnice w pierwotnych szacunkach TEPCO i obecnych, przeprowadzonych przez Japońską Agencję Energii Atomowej, świadczą o wielu masywnych przeciekach.

Naukowcy szacują na podstawie pomiarów w strefie przybrzeżnej, że ilość substancji radioaktywnych, jaka wyciekła do oceanu z elektrowni Fukushima pomiędzy 21 marca a 30 kwietnia, wyniosła 15 000 Trabecquereli. Powinniśmy nauczyć się już następnego przedrostka: Peta czyli 1015 będzie to 15 Petabecquereli.

Poprzednie szacunki jodu i cezu który przedostał się pomiędzy 1 a 6 kwietnia przez nieszczelność przy czerpni wody chłodzącej reaktora numer 2, a wynoszące 4,7 Petabequerela, zestawione z obecnymi pomiarami, świadczą o jednym: były inne równie intensywne źródła przecieków.

Szczegółowe wyniki badań mają być przedstawione na konferencji z udziałem mediów 19 września. Badaniom agencji przewodniczył Takuya Kobayashi.

Na podstawie: Kyodo, The Mainichi Daily News
Źródło: Nowy Ekran

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o