Uczniowie z USA nie dodadzą nauczycieli “do znajomych” na Facebooku

Opublikowano: 01.08.2011 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 602

STANY ZJEDNOCZONE. Wszystko ze względu na nowe prawo, które ma chronić uczniów przed wykorzystywaniem seksualnym.

Przedstawiciele Facebooka stwierdzili niedawno, że jednym z najlepszych sposobów na wyeliminowanie wielu zagrożeń z sieci jest wymuszenie na internautach posługiwania się prawdziwymi danymi osobowymi. Okazuje się jednak, że amerykański wymiar sprawiedliwości chce pójść jeszcze dalej.

W stanie Missouri uczniowie oraz studenci nie będą mogli nawet dodać swoich nauczycieli jako znajomych w Facebooku oraz innych popularnych witrynach społecznościowych. Wszystko w związku z nowymi przepisami, które mają chronić młodzież przed wykorzystywaniem seksualnym.

Ustawa regulująca witryny społecznościowe wejdzie w życie już 28 sierpnia, jednak na razie nie wiadomo, jak władze zamierzają egzekwować przepisy. Zagraniczne media zauważają, że w praktyce prawdopodobnie niewiele się zmieni. Nauczyciele wciąż będą mogli tworzyć swoje strony fanowskie czy nawet komunikować się z uczniami dzięki facebookowym grupom.

Warto podkreślić, że obostrzenie dotyczyć będzie na razie wyłącznie amerykańskiego stanu Missouri, a wprowadzenie podobnych przepisów również w innych miejscach prawdopodobnie będzie uzależnione od efektów, jakie przyniosą zmiany.

Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: KSPR
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. manchester U 01.08.2011 14:34

    no tak juz nie długo bedą nam mówili kiedy mamy iśc zrobic kupke a kiedy siusiu.Ale z wypowiedzi i wpisów na forach internetowych widac że jest ogromna ilosc ludzi którzy chcą przepisów regulujących wszystko.Zostali tak wyprani z mozliwości podejmowania własnych decyzji że nie potrafią istnieć bez nakazów i zakazów.Myśle że jest to celowe działanie “ELYT” by módz kontrolować co raz to ciemniejszy lud na ziemi…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.