Uczniowie zatruli się żelkami z… dodatkiem konopi indyjskich

Opublikowano: 26.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1286

Kilkoro dzieci w wieku szkolnym z południowej części Londynu zostało przewiezionych do szpitala. Powodem ich dolegliwości było zjedzenie żelek, z dodatkiem… konopi indyjskich! Met Police wystosowało ostrzeżenie do wszystkich rodziców w Londynie w związku z tą sprawą.

Do pierwszych zachorowań doszło 12 marca 2021 roku w rejonie Sutton. Uczniowie jednej z tamtejszych szkół wymagali natychmiastowej pomocy medycznej po zjedzeniu żelkowych słodyczy z dodatkiem konopi indyjskich. Dzieci te zostały przewiezione do szpitala po wystąpieniu efektów ubocznych podobnych do tych, których doświadcza się po paleniu marihuany. Nie były to jedyne przypadki tego typu, bo jak przekazuje policja później odnotowano kilka innych zatruć żelkowych. Jak jednak czytamy na łamach “The Daily Mail” na obecną chwilę nie jest jasne ile młodych osób ucierpiało.

W jaki sposób ucierpiały dzieci? Nie stało się im w zasadzie nic poważnego, wśród objawów wymienia się ataki paniki oraz wymioty. Zaznaczono bardzo wyraźnie, że zjedzenie żelków z dodatkiem konopi indyjskich nie doprowadziło nikogo do śmierci.

W związku z potencjalnych zagrożeniem dla innych dzieci Met Police wystosowało oficjalne ostrzeżenie w tej sprawie.

Warto dodać, że nie jest to odosobniony przypadek tego typu w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie. W październiku 2020 w katolickiej La Sainte Union w Highgate (w północnym Londynie) grupa nastolatek zatruła się żelkami zawierającymi aktywny składnik konopi, ten sam, który zawiera marihuana. Objawy ich działania miały miejsce podczas lekcji w klasie. Wówczas, wśród objawów również odnotowano zawroty głowy i wymioty.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.