Uczniowie nie pójdą do szkół, chcą dymisji Czarnka

Opublikowano: 08.12.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1870

W środę uczniowie zrzeszeni w ruchu „Stop DeMENtażowi edukacji” nie wezmą udziału w zajęciach dydaktycznych. Zamiast tego zaangażują się w akcje charytatywne. To forma protestu przeciwko ideologicznej agresji uprawianej przez ministerstwo edukacji i nauki pod wodzą Przemysława Czarnka.

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny organizowany przez ruch „Stop DeMENtażowi edukacji” rozpoczął się 7 grudnia w całej Polsce. Protest uczniów ma potrwać cztery dni. „Studenci i uczniowie mogą się włączać w szereg akcji, które proponujemy. Za to w środę – Strajk Generalny. W tym dniu nie bierzemy udziału w zajęciach dydaktycznych” – zapowiadają organizatorzy.

Uczniowie zdają sobie sprawę, że reżimowe media będą ich przestawiać jako obiboków, dlatego nie zamierzają próżnować w dni strajkowe. – Przez cały tydzień zachęcamy do brania udziału w różnych akcjach charytatywnych, m.in. oddawania krwi czy szpiku. Podczas spaceru do lasu, jeśli zobaczymy jakieś śmieci, to warto też je zebrać, posprzątać nasz las – powiedział w rozmowie z radiem ZET jeden z uczniów.

„Celem nie jest tu pójście na wagary, czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza Minister Edukacji i Nauki oraz Premier” – przekonuje ruch „Stop deMENtażowi edukacji”.

Żądaniem młodzieży jest dymisja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Uczniowie liczą, że dniu strajku generalnego wesprą ich również pedagodzy. – Mamy nadzieję na włączenie się również wykładowców, nauczycieli oraz pracowników oświaty, którzy tego dnia zrezygnują z wykonywania swojej pracy – piszą organizatorzy protestu.

Dla wielu z uczniów jest to ważne wydarzenie życiowe. „Przychodzi taki moment, w którym trzeba jasno okazać swoją niezgodę. W środę manifestujemy swoje niezadowolenie najpełniej jak tylko możemy, w tych okolicznościach – nie idziemy na zajęcia” – czytamy w komentarzu pod wydarzeniem.

Pod petycją o odwołanie Czarnka, podpisało się blisko 90 tysięcy studentów, wykładowców, nauczycieli, uczniów i innych osób związanych z oświatą. W dokumencie padają zarzuty ideologizacji nauki w szkołach przez obecnego ministra z PiS, a także jego agresywne wypowiedzi na temat środowiska osób LGBT oraz strajkujących kobiet.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 3,27 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
3steta
Użytkownik
3steta

Im więcej protestów tym trudniej będzie telewizji przekonać ludzi, że Dyktator i jego podwładni powinni być dalej na swoich stanowiskach.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Spoko, spoko, zaraz rząd zakaże wstępu do lasu i zbierania śmieci! A może nawet zaczną policją wyłapywać uczniów, którzy w godzinach zajęć chodza po mieście