Uczniowie muszą pisać esemesy do Jana Pawła II

Opublikowano: 11.09.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1347

Ideologiczna ofensywa w szkolnictwa hula w najlepsze. Uczniowie podkarpackich szkół w konkursie z języka polskiego rywalizowali w dziedzinie pisania esemesów do zmarłego 17 lat temu papieża-Polaka.

„Szkoła, która nie uczy w ogóle żadnych wartości, nie spełnia funkcji wychowawczej. Pierwszymi, którzy mają funkcję wychowawczą, są oczywiście rodzice i środowisko rodzinne, ale szkoła musi ich wspomagać. Uczenie bez elementów systemu wartości jest pomyłką” – mówił w maju minister edukacji Przemysław Czarnek.

Rozpoczął się nowy rok szkolny i widzimy, że minister dotrzymał słowa. Pomyłki zostały skorygowane i teraz główki najmłodszych Polaków chłoną najprawdziwsze wartości. Oczywiście tylko te, z którymi jest po drodze ministrowi Czarnkowi.

Przekonali się o tym uczniowie z 56 podkarpackich szkół, którzy wzięli udział w wojewódzkim konkursie języka polskiego. Na utalentowaną młodzież czekało nie lada wyzwanie. „Wyobraź sobie, że wysyłasz wiadomość SMS do Jana Pawła II. a) Wpisz pytanie, które Cię nurtuje. b) Napisz odpowiedź SMS Jana Pawła II, uwzględniającą przesłanie prawdy i nadziei. Użyj poprawnie przynajmniej pięć różnych znaków interpunkcyjnych” – brzmiało polecenie.

Skąd ten kuriozalny pomysł? Dlaczego młodzi Polacy są zmuszani do urojonej korespondencji ze skompromitowanym, a w dodatku nieżywym papieżem? Lokalne kuratorium oświaty uważa, że wszystko jest w porządku, bo zadanie było nawiązaniem do tekstu „Bezsilność Boga?” autorstwa Jana Pawła II, wprowadzonego do podstawy programowej za sprawą rewolucji ministra Czarnka.

„Zadanie realizowało cele konkursu oraz motyw przewodni etapu wojewódzkiego” – mówi zadowolony Marek Kondziołka, kierownik oddziału wspomagania i innowacji w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. katalizator 11.09.2021 21:58

    a do kogo maja pisać? do stefana Michnika?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.