Uczniowi „obeszli” zakaz szortów i przyszli w… spódnicach

Opublikowano: 26.07.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1074

Grupa nastoletnich chłopców z Kornwalii w sprytny sposób “obeszła” zakaz noszenia szortów w szkole. Aby jakoś poradzić sobie z upałami, postanowili ubrać… spódnice.

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w szkole Poltair School w Kornwalii pomimo wysokich temperatur chłopcom zakazano ubierać krótkie spodenki. Nic jednak nie było w nim napisane o… spódnicach! Dodajmy, że regulacje te, niejako siłą rzeczy, bardziej uderzały w chłopców, niż dziewczynki, które mogły przychodzić do szkoły w relatywnie krótkich spódnicach i w ten sposób lepiej poradzić sobie z zeszłotygodniowymi upałami. Trójka nastolatków postanowiła sprytnie wykorzystać tę „lukę”. Niejako w ramach protestu przeciwko „przestarzałej” polityce szkolnej dotyczącej mundurów na lekcjach pojawili się w spódnicach, które kupili za zaledwie 8 funtów.

„Jest zdecydowanie chłodniej. Noszenie spodni w tym upale jest naprawdę niewygodne” – komentował 15-letni Adrian Copp, jak czytamy w relacji BBC Newsbeat. Jak nauczyciele zareagowali na taki ruch ze strony uczniów? “Niektórzy myśleli, że się wygłupiamy po prostu, ale inni nas popierali” – relacjonuje dalej Copp. Z kolei reakcja dyrekcji była zdecydowanie negatywna…

Szkolne władze postanowiły zawiesić “niepokorną” trójkę uczniów. Sęk w tym, że na “spryciarzy” nie znaleziono żadnego haka! Uczniowie, którzy na lekcjach pojawili się w spódnicach nie złamali bowiem żadnego z punktów w regulaminie. “Nie złamaliśmy żadnych zasad” – upiera się 15-letnie Copp. “Chcemy po prostu, aby wszyscy mieli możliwość noszenia szortów w takim upale. Chcemy, żeby dotyczyło to zarówno chłopców, jak i dziewcząt” – podsumowywał.

Co na to rodzice „buntowników”? Matka Adriana, Donna Price, w pełni popiera swojego syna i zwraca uwagę, że kwestia dotycząca noszenia szortów i spódnic w okresie letnim co jakiś czas wraca. „Gdy chodził do podstawówki, bez problemu nosił szorty. Ale z jakiegoś powodu nie jest to już dozwolone w szkołach średnich” – komentowała na łamach „The Independent”. „Kiedy Adrian wpadł na ten pomysł w weekend to mógł liczyć na moje pełne poparcie. W ramach szkolnej polityki nie ma zasad związanych z płcią i chcieliśmy postępować zgodnie z zasadami” – uzupełnia.

Dodajmy, że przez cały okres upałów, a więc do końca zeszłego tygodnia, Adrian i dwójka jego kolegów chodziła do szkoły w spódnicach.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JaceK
Użytkownik
JaceK

Adrian Price, trzeba zapamiętać. Po takim akcie może nawet, w przyszłości, wywinduje się na premiera tego dziwnego kraju? Może nawet Królową zostanie? Kto wie?