Uczestnicy protestów w Hongkongu o torturach i biciu

Opublikowano: 06.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 651

Trzech aresztowanych uczestników protestów antyrządowych w Hongkongu w ubiegłym roku opowiedziało, że stosowano wobec nich przemoc i tortury w więzieniu – podaje korporacja radiowo-telewizyjna RTHK.

Mężczyźni powiedzieli o tym na wideo, które zostało pokazane w czasie konferencji prasowej, zorganizowanej przez jednego z założycieli partii Demosisto, aktywistę antyrządowego Joshuę Wonga.

Młodzi ludzie, których twarze były zasłonięte, twierdzą, że strażnicy więzienni odprowadzali ich do miejsc, gdzie nie było kamer i tam bili łokciami, drewnianymi pałkami i metalowymi linijkami. Jak podkreślili, zmuszano ich do liczenia na głos i krzyczenia „dziękuję, sir”, kiedy pracownicy zakładu karnego bili ich po rękach i nogach.

Joshua Wong, który wcześniej również odbywał karę więzienia za udział w protestach i skarżył się na złe traktowanie w zamknięciu uważa, że udowodnienie tych naruszeń bez nagrań z kamer monitoringu będzie bardzo trudne i strażnicy doskonale wiedzą, że łatwo mogą uniknąć kary za znęcanie się. Dodał także, że ofiary mogą skierować skargę do ONZ za łamanie praw człowieka.

Masowe protesty, wywołane rozpatrywaniem projektu ustawy o ekstradycji do kontynentalnej części Chin odbywały się w Hongkonu od początku czerwca 2019 roku. Po zakrojonych na szeroką skalę manifestacjach władze Hongkongu poszły na ustępstwa i na początku października projekt został całkowicie odrzucony.

Tym niemniej demonstracje się nie zakończyły, brało w nich udział już mniej ludzi, ale były one bardziej agresywne. W ciągu pół roku w Hongkongu odbyło się ponad 900 różnych, marszy, wieców i protestów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.