Uchylono orzeczenie sądu ws. złota Wenezueli

Opublikowano: 06.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1222

Sąd Apelacyjny Anglii uchylił decyzję Wysokiego Sądu w Londynie, który uznał prezydenturę Juana Guaido w sporze o zwrot złota Banku Wenezueli, przechowywanego w Banku Anglii.

Sputnik został o tym poinformowany przez kancelarię Zaiwalla & Co, która reprezentuje interesy Wenezueli w sądzie. „W wydanym (…) wyroku Sąd Apelacyjny Anglii przychylił się do apelacji Banku Centralnego Wenezueli i uchylił decyzję sędziego Tire’a z dnia 2 lipca 2020 roku” – podano w oświadczeniu.

Zaiwalla & Co podkreśla, że sąd apelacyjny uznał, że decyzja poprzedniej instancji była błędna, „ponieważ warunki uznania przez rząd brytyjski Juana Guaido de iure za prezydenta Wenezueli wykluczały możliwość uznania przez rząd brytyjski również pana (prezydenta Wenezueli Nicolasa) Maduro de facto prezydentem”.

Sąd Apelacyjny nakazał również przeprowadzenie dokładnego dochodzenia, w tym dowody na istnienie stosunków dyplomatycznych między Wielką Brytanią a Wenezuelą i innych czynników w celu ustalenia, czy rząd Wielkiej Brytanii uznaje, że Maduro faktycznie nadal dysponuje de facto uprawnieniami jako głowa państwa i szef rządu Wenezueli.

Sąd Apelacyjny Anglii pod koniec września przeprowadził rozprawy w sprawie pozwu Banku Wenezueli, który odwołał się od decyzji Wysokiego Sądu w Londynie, który w lipcu tego roku w sporze między Bankiem Wenezueli a Bankiem Anglii o zwrot przechowywanych w Wielkiej Brytanii sztabek złota o masie około 31 ton, uznał legalność prezydentury lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido.

Media poinformowały, że Guaido zwrócił się do Theresy May, ówczesnej premier Wielkiej Brytanii, z prośbą o nie zwracanie sztabek złota rządowi Maduro.

W styczniu 2019 roku na tle długotrwałych protestów w Wenezueli lider opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym głową państwa. Uznały go między innymi Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia i Grecja. Szereg innych państw, w tym Rosja, Chiny i Meksyk poparły wybranego w wyborach prezydenta państwa Nicolasa Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o