Uchwały PiS i SLD ws. sytuacji w Donbasie

Opublikowano: 10.02.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 466

Konflikt na Ukrainie stał się elementem polskiej kampanii wyborczej. Na początku lutego dwa kluby złożyły w Sejmie projekty uchwał dotyczących sytuacji w Donbasie. Jak można było się spodziewać, projekt Prawa i Sprawiedliwości jest dość dokładnym przeciwieństwem projektu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

PiS chce uchwały w sprawie „złożenia hołdu ofiarom wojny i klęski humanitarnej, jakie mają miejsce na terytorium Ukrainy” – acz z treści uchwały wynika wyraźnie, że zdaniem PiS hołd należy się wyłącznie ofiarom narodowości ukraińskiej. PiS uważa, że Sejm powinien „wezwać Radę Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej oraz rządy innych państw wolnego świata do udzielenia Ukrainie wszelkiej pomocy, niezbędnej dla osiągnięcia pokoju na Wschodzie, w formie i zakresie oczekiwanym przez władze Ukrainy” – czytaj, przystąpić do zbrojenia armii ukraińskiej, prowadzącej „operację antyterrorystyczną”.

Lewica, która swój projekt zatytułowała znacznie bardziej powściągliwie: „w sprawie konfliktu na Ukrainie i jego konsekwencji” – mówi wprawdzie, zgodnie z dzisiejszą polską poprawnością polityczną, o konieczności „położenia kresu naruszaniu integralności terytorialnej Ukrainy przez Federację Rosyjską” – ale w tym samym akapicie dodaje: „uważamy, że ten konflikt może być rozwiązany wyłącznie metodami pokojowymi”. Zabiera także, choć nie wprost, głos w sprawie bezsensownej polsko-rosyjskiej awantury historycznej, wywołanej nierozważną wypowiedzią min. Schetyny o Ukraińcach, którzy wyzwolili Oświęcim: „Sejm RP apeluje do wszystkich uczestników życia politycznego w Polsce, Rosji i na Ukrainie o niewykorzystywanie historii najnowszej do celów bieżącej walki politycznej”.

PiS, w imieniu którego uchwałę promuje były wiceszef MSZ Witold Waszczykowski, oczekuje, żeby jego projekt został przyjęty przez aklamację, ale to się raczej nie stanie. (…) PiS chce także, aby Sejm „wyraził oczekiwanie, że wszystkim osobom odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne na Ukrainie wymierzona zostanie międzynarodowa i krajowa sprawiedliwość”. (…)

Autorstwo: Agnieszka Wołk-Łaniewska
Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. wiara milosc nadzieja 10.02.2015 10:36

  Jeśli Polska zacznie dozbrajać Ukrainę to zrobi wielkie zło.
  Jeśli dojdzie do tego to nie zdziwię się że później ta sama broń której dostarczy Polska lub zachód obróci się przeciwko m.in Polsce. Tak jak broń dla “opozycji” w Syrii poszła do dżihadistów.
  Skoro ogromna większość ludzi na Ukrainie ucieka przed poborem – jest to jakieś 80-90 % – to co oni, ich rodziny i miliony innych Ukraińców pomyślą sobie o ewentualnym dozbrajaniu ??
  Większość moim zdaniem ludzi na Ukrainie nie popiera ani separatystów ani obecnej władzy, więc oni na pewno nie będą dobrze wspominać tych, którzy będą dozbrajać czy to jedną czy drugą stronę.

  Jeśli u waszych sąsiadów z bloku czy zza płotu była w domu awantura w której jest różnorodny podział a wy kupili byście broń dla którejś ze stron to co pozostałe strony pomyślałby o was ??

  Wszelkie zbrojenia są złe – czy to rosyjskie, czy amerykańskie czy inne, służą ku śmierci, zniszczeniu. Jeśli Polska będzie dozbrajać Ukrainę to będą to krwawe pieniądze – “Lepiej mieć mało, lecz nabyte sprawiedliwie, niż obfitość nabytą niesprawiedliwie” – Księga Przysłów Salomona 16:8 Biblia Warszawska

  Gdyby ludzie przestrzegali dwóch przykazań miłości, to m.in odmawialiby brania udziału w wojnach i machina wojenna nie ujechałaby nawet milimetra. Ludzie ludziom gotują ten los – ja w razie wybuchu wojny i powołania, odmówię.

  a na Ukrainie z jednej strony z drugiej dochodzi do różnych złych rzeczy – https://www.youtube.com/watch?v=CWP2KfS59hY

  , tylko jedno świat może uchronić przez kolejną wojną ale ludzie gardzą tym – http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/wojenny-system-nienawisci.html

 2. beth 10.02.2015 11:03

  W mojej ocenie ten cyrk na Wiejskiej naprawdę nie wie komu ma służyć.

 3. yzr 10.02.2015 16:16

  Mowisz o trzodzie z Wiejskiej? Teraz PiS juz karty smolenska nie wyciagnie, ale jest nowy konflikt do ktorego sie trzeba przyczepic.

  Niech wysylaja bron, zrobia to, czy nam sie to podoba czy nie. Bron wroci z pwrotem do nas, a w czyich rekach to osobna kwestia…

  Ostatnio modna maksyma mowi – Winter is Coming. To teraz War is Coming. Trzeba sobie to w koncu uzmyslowic.

 4. kozik 10.02.2015 17:24

  Pan Jarosław “Sława Ukrainie! Sława bohaterom! [UPA]” Kaczyński wraz z jego ś.p. bratem, czy Donaldem Duckiem, zapewniającymi bratni naród Izraela o naszej wierności i pomocy – są dla mnie… konsekwentni w swoich zapewnieniach i działaniach.
  Dla umocnienia pozycji Satanów na świecie topią Polskę w otchłani konfliktu z Rosją.

  Manipulanci chcą wywołać w społeczeństwie polskim znienawidzenie dla Rosji-potrzebne jest niemyślące mięso armatnie, skoro nawet Ukraińcy nie chcą ginąć za Izraelczyka Poroszenkę, czy za Donbas!

  Polacy, czy Wy rozumiecie, że te 100mln euro “pomocy”, których przekazanie na Ukrainę zaordynował Kopaczowej zakon NWO, doprowadzi do krzywdy ludzkiej i obróci się przeciw Wam???

  Przecież Niemcy już pośredniczą w rozgrabianiu Ukrainy pod dyktando korporacji!
  http://dwagrosze.com/2015/01/dolar-jedyna-gra-w-miescie.html#comment-36747

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.