Uchwalono ustawę o imporcie medycznej marihuany

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 458

Trzeba się cieszyć z małych sukcesów, a takim niewątpliwie jest przegłosowanie ustawy o tak zwanej medycznej marihuanie. Być może pozwoli to na ucywilizowanie obrotu preparatami wytwarzanymi z konopi indyjskiej, takimi jak olej stosowany w terapiach neurologicznych.

Powszechna prohibicja marihuanowa, utrzymywana chyba tylko po to aby nabijać kabzę mafiom zajmującym się dystrybucją w tym momencie. Dodatkowo próba dorobienia marihuanie gęby strasznego narkotyku nie powiodła się, a na dodatek okazało się, że kanabinoidy mają zastosowanie medyczne.

Dlatego właśnie ukuto dziwaczny termin “medyczna marihuana” i odczarowano to ziele jako lekarstwo. Jednocześnie jednak utrzymuje się groteskową prohibicję i niekiedy łamie się życie dzieciaków złapanych ze skrętem poprzez niepotrzebną interwencję prokuratora.

Ta patologiczna sytuacja rozkwitła na dobre gdy okazało się, że THC i CBD mają zbawienny wpływ w trakcie terapii onkologicznych i neurologicznych. Szczególnie spektakularne efekty leczenie olejem z zawartością kannabinolu CBD, wywołuje u chorych na lekooporną padaczkę. Inaczej nazywa się to encefalopatią. Jest to straszna choroba i jeśli na przykład na skutek porażenia po szczepieniu dziecko dostaje encefalopatii, to praktycznie każdy atak można porównać do resetu komputera i niemal wszystko czego takie dziecko się nauczyło jest wymazane. Prowadzi to do oczywistych dramatów, a gdy dziecko ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych dziennie sytuacja wydaje się beznadziejna.

I wtedy z pomocą przychodzi olej z konopi, który potrafi zmniejszyć ilość ataków do kilku dziennie albo kilku na tydzień! Chyba nikt się nie dziwi, że rodzice takich dzieci przeważnie mają w nosie restrykcyjne państwo dbające o to aby monopol dystrybucji kwiatostanów konopi indyjskich był w rękach mafii. Na dodatek ludzie ci ryzykują, że to państwo ich wytropi gdy nielegalnie kupią swojemu dziecku lekarstwo u cwanych pośredników z zachodu.

Całe szczęście, że rządzący polską politycy poszli po rozum do głowy i zamiast karać rodziców dzieci niepełnosprawnych za leczenie ich, stworzyli furtkę prawną w postaci ustawy zaproponowanej przez klub parlamentarny Kukiz 15. Jest to pierwsza ustawa tego klubu, która została przyjęta !! Trzeba przyznać, że unormowanie stosowania marihuany w terapiach jest wielkim krokiem naprzód i pozwala to dokonać jakiejś normalizacji sytuacji. Za ustawą głosowało w sumie aż 440 posłów i tylko Beata Kempa i Zbigniew Ziobro z klubu PiS, byli przeciw.

Niestety w nowym prawie nie wyrażono zgody na samodzielne uprawy rodziców, którzy chcieliby pozyskiwać w ten sposób wysokiej jakości rośliny stosowane w terapii swoich dzieci. To trochę tak, jakby zabronić uprawy pomidorów i nakazać kupowanie ich u dostawcy z zagranicy. O ile wierzyć posłowi Piotrowi “Liroyowi” Marcowi, zaproponowano, że marihuana będzie sprowadzana z Izraela, gdzie takie terapie są obecnie bardzo popularne i kwitnie tam przemysł marihuanowy. Być może to lobbing Tel Awiwu spowodował, że sympatycy gorzały z polskiego sejmu zgodzili się na wprowadzenie medycznej marihuany w Polsce.

Zdjęcie: 7raysmarketing (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ZIWK 24.06.2017 10:09

  Być może to nie lobbing. tylko “medyczna marihuana” jest potrzebna komuś ważnemu…
  Mam nadzieję, że to poseł.

 2. BrutulloF1 24.06.2017 11:47

  O qrwaaa!!!!! Nic jeszcze nie podniosło mi tutaj ciśnienia jak to!!

 3. Waldorfus 24.06.2017 17:56

  W końcu… tak mądre – „dura lex, sed lex” Panie Zbigniewie…

  „(…)i jeśli na przykład na skutek porażenia po szczepieniu dziecko dostaje encefalopatii, to praktycznie każdy atak można porównać do resetu komputera i niemal wszystko czego takie dziecko się nauczyło jest wymazane. Prowadzi to do oczywistych dramatów, a gdy dziecko ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych dziennie sytuacja wydaje się beznadziejna.
  I wtedy z pomocą przychodzi olej z konopi,(…)” – pisało w art.

  Skala wyleczeń i zahamowania wielu chorób teraz zwiększy się diametralnie. Ale jak przypuszczam i po tym nie dotrze to do tych dwóch ludzi – prokuratorów – dodatkowo z ministrem Radziwiłłem na czele, jak mogli by – gdyby nie pozostali posłowie – swoją opieszałością w ocenie rzeczywistości i chorą ambicją, zaszkodzić – choćby tym chorym na lekooporną padaczkę dzieciom.

  „(…) i tylko Beata Kempa i Zbigniew Ziobro z klubu PiS, byli przeciw.(…)” – pisało w art.

  Pewnie nie mieli dowodów… Szkoda że brakuje mi słów, jak bardzo straciłem szacunek i zaufanie do tych dwóch prokuratorów i ludzi, którzy teraz w ręku mają znacznie więcej istnień. No… w każdym razie, to głosowanie już nie będzie ich zasługą, a ich rehabilitacji pewnie dopełni czas zapomnienia i pozostali posłowie którzy głosowali na tym posiedzeniu za nich. Bo przecież… ich głos, i tak się “nie liczył”: https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/15/opresyjne-panstwo-gwalciciel/

  Nie Panie ministrze Ziobro… tym razem nie powie Pan, że znowu miał Pan racje.

 4. Fenix 25.06.2017 08:28

  Wolny rynek ,uprawa w Polsce konopi indyjskich i przetwórstwo w Polsce.
  Wspieramy Polskich przedsiębiorców w Polsce .
  Nie wspieramy wojujący izrael, terroryzmu ekonomicznego dla ich zakładników .
  Polacy uwolnieni i wyzwoleni, wolni ludzie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.