Uchwalono ustawę o imporcie medycznej marihuany

Opublikowano: 24.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 245

Trzeba się cieszyć z małych sukcesów, a takim niewątpliwie jest przegłosowanie ustawy o tak zwanej medycznej marihuanie. Być może pozwoli to na ucywilizowanie obrotu preparatami wytwarzanymi z konopi indyjskiej, takimi jak olej stosowany w terapiach neurologicznych.

Powszechna prohibicja marihuanowa, utrzymywana chyba tylko po to aby nabijać kabzę mafiom zajmującym się dystrybucją w tym momencie. Dodatkowo próba dorobienia marihuanie gęby strasznego narkotyku nie powiodła się, a na dodatek okazało się, że kanabinoidy mają zastosowanie medyczne.

Dlatego właśnie ukuto dziwaczny termin “medyczna marihuana” i odczarowano to ziele jako lekarstwo. Jednocześnie jednak utrzymuje się groteskową prohibicję i niekiedy łamie się życie dzieciaków złapanych ze skrętem poprzez niepotrzebną interwencję prokuratora.

Ta patologiczna sytuacja rozkwitła na dobre gdy okazało się, że THC i CBD mają zbawienny wpływ w trakcie terapii onkologicznych i neurologicznych. Szczególnie spektakularne efekty leczenie olejem z zawartością kannabinolu CBD, wywołuje u chorych na lekooporną padaczkę. Inaczej nazywa się to encefalopatią. Jest to straszna choroba i jeśli na przykład na skutek porażenia po szczepieniu dziecko dostaje encefalopatii, to praktycznie każdy atak można porównać do resetu komputera i niemal wszystko czego takie dziecko się nauczyło jest wymazane. Prowadzi to do oczywistych dramatów, a gdy dziecko ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych dziennie sytuacja wydaje się beznadziejna.

I wtedy z pomocą przychodzi olej z konopi, który potrafi zmniejszyć ilość ataków do kilku dziennie albo kilku na tydzień! Chyba nikt się nie dziwi, że rodzice takich dzieci przeważnie mają w nosie restrykcyjne państwo dbające o to aby monopol dystrybucji kwiatostanów konopi indyjskich był w rękach mafii. Na dodatek ludzie ci ryzykują, że to państwo ich wytropi gdy nielegalnie kupią swojemu dziecku lekarstwo u cwanych pośredników z zachodu.

Całe szczęście, że rządzący polską politycy poszli po rozum do głowy i zamiast karać rodziców dzieci niepełnosprawnych za leczenie ich, stworzyli furtkę prawną w postaci ustawy zaproponowanej przez klub parlamentarny Kukiz 15. Jest to pierwsza ustawa tego klubu, która została przyjęta !! Trzeba przyznać, że unormowanie stosowania marihuany w terapiach jest wielkim krokiem naprzód i pozwala to dokonać jakiejś normalizacji sytuacji. Za ustawą głosowało w sumie aż 440 posłów i tylko Beata Kempa i Zbigniew Ziobro z klubu PiS, byli przeciw.

Niestety w nowym prawie nie wyrażono zgody na samodzielne uprawy rodziców, którzy chcieliby pozyskiwać w ten sposób wysokiej jakości rośliny stosowane w terapii swoich dzieci. To trochę tak, jakby zabronić uprawy pomidorów i nakazać kupowanie ich u dostawcy z zagranicy. O ile wierzyć posłowi Piotrowi “Liroyowi” Marcowi, zaproponowano, że marihuana będzie sprowadzana z Izraela, gdzie takie terapie są obecnie bardzo popularne i kwitnie tam przemysł marihuanowy. Być może to lobbing Tel Awiwu spowodował, że sympatycy gorzały z polskiego sejmu zgodzili się na wprowadzenie medycznej marihuany w Polsce.

Zdjęcie: 7raysmarketing (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Być może to nie lobbing. tylko “medyczna marihuana” jest potrzebna komuś ważnemu…
Mam nadzieję, że to poseł.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

O qrwaaa!!!!! Nic jeszcze nie podniosło mi tutaj ciśnienia jak to!!

Waldorfus
Użytkownik

W końcu… tak mądre – „dura lex, sed lex” Panie Zbigniewie…

„(…)i jeśli na przykład na skutek porażenia po szczepieniu dziecko dostaje encefalopatii, to praktycznie każdy atak można porównać do resetu komputera i niemal wszystko czego takie dziecko się nauczyło jest wymazane. Prowadzi to do oczywistych dramatów, a gdy dziecko ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych dziennie sytuacja wydaje się beznadziejna.
I wtedy z pomocą przychodzi olej z konopi,(…)” – pisało w art.

Skala wyleczeń i zahamowania wielu chorób teraz zwiększy się diametralnie. Ale jak przypuszczam i po tym nie dotrze to do tych dwóch ludzi – prokuratorów – dodatkowo z ministrem Radziwiłłem na czele, jak mogli by – gdyby nie pozostali posłowie – swoją opieszałością w ocenie rzeczywistości i chorą ambicją, zaszkodzić – choćby tym chorym na lekooporną padaczkę dzieciom.

„(…) i tylko Beata Kempa i Zbigniew Ziobro z klubu PiS, byli przeciw.(…)” – pisało w art.

Pewnie nie mieli dowodów… Szkoda że brakuje mi słów, jak bardzo straciłem szacunek i zaufanie do tych dwóch prokuratorów i ludzi, którzy teraz w ręku mają znacznie więcej istnień. No… w każdym razie, to głosowanie już nie będzie ich zasługą, a ich rehabilitacji pewnie dopełni czas zapomnienia i pozostali posłowie którzy głosowali na tym posiedzeniu za nich. Bo przecież… ich głos, i tak się “nie liczył”: https://waldorfus.wordpress.com/2017/05/15/opresyjne-panstwo-gwalciciel/

Nie Panie ministrze Ziobro… tym razem nie powie Pan, że znowu miał Pan racje.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Wolny rynek ,uprawa w Polsce konopi indyjskich i przetwórstwo w Polsce.
Wspieramy Polskich przedsiębiorców w Polsce .
Nie wspieramy wojujący izrael, terroryzmu ekonomicznego dla ich zakładników .
Polacy uwolnieni i wyzwoleni, wolni ludzie!