Uchodźcy z Afryki starli się z policją w Rzymie

Opublikowano: 26.08.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Do zdarzenia doszło na Placu Niepodległości w Rzymie. W okolicach skweru imigranci zorganizowali obóz. Ludzie używali hydrantu, zlokalizowanego przy pobliskim dworcu kolejowym Termini. Zdaniem „Lekarzy Bez Granic”, co najmniej trzynastu imigrantów zostało rannych.

Protestujący rzucali w funkcjonariuszy butlami z gazem, kamieniami i naprędce tworzonymi „koktajlami Mołotowa”. Policja przeciwko grupie, głównie Erytrejczyków, użyła armatek wodnych. Akcję usuwania koczowników rozpoczęto o świcie 24 sierpnia br. Obecnie sytuacja jest już opanowana.

Lekarze bez Granic stwierdzili, że ucierpiało trzynaście osób, w tym starszy mężczyzna powalony na ziemię silnym strumieniem wody. Interwencja policji budzi jednak kontrowersje. Sprawa jest żywo komentowana we włoskich mediach. Obecnie trwa dochodzenie „w celu ustalenia wszelkich nieprawidłowości”. Wcześniej władze prowadziły rzekomo negocjacje z Erytrejczykami. Proponowano przybyszom skorzystanie z zakwaterowania mieszkaniowego oferowanego przez miasto Rzym.

Przerażony ksiądz Paolo Lojudice twierdzi jednak, kwestia rozwiązania problemu budzi wątpliwości. Eksmisje przeprowadzono w trybie pilnym, a działania nie były poprzedzone pracą socjalną. W ogóle nie wzięto pod uwagę długotrwałego i skomplikowanego aspektu integracji uchodźców. Akcja ewakuacji ludzi przerodziła się w miejską wojnę i wywołała spory chaos.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: IlTempo.it
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o