Uchodźcy sprzeciwiają się likwidacji „dżungli” w Calais

Opublikowano: 27.10.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 460

Rozbiórka nielegalnego obozu w Calais początkowo przebiegała pomyślnie. Populacja “miasta uchodźców” została zredukowana niemal o połowę. Lecz kolejny dzień przynosi kolejne wyzwania – najbardziej uparci uchodźcy nie mają zamiaru opuścić “dżungli” i inicjują zamieszki z policją.

Specjalne autokary regularnie przyjeżdżają do Calais i zabierają migrantów do różnych placówek na terenie całej Francji. Ponad 100 migrantów zamieszka w XVI-wiecznym zamku Château de Chaumont. W ciągu dwóch dni, z obozowiska wywieziono około 4 tysięcy ludzi.

Na początku, operacja zlikwidowania tego wielkiego koczowiska przebiegała bez większych problemów, lecz z każdą godziną sytuacja robi się coraz trudniejsza. Zbuntowani uchodźcy podpalają niektóre namioty. Kilka osób zostało rannych w wyniku eksplozji pojemników z gazem. Gdy strażacy próbują ugasić pożar, agresywni napastnicy blokują dostęp do ognia i rzucają kamieniami. Policja zatrzymała kilka osób.

Burmistrz Calais, Natacha Bouchart obawia się, że jest to dopiero początek problemów. Choć autokary wywożą uchodźców a służby demolują ich prowizoryczne mieszkania, kolejni migranci przybywają na miejsce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nich zacznie tworzyć kolejne obozowiska na terenie tego miasta. W chwili obecnej wydaje się, że przymusowy wywóz najbardziej agresywnych osób będzie najlepszym rozwiązaniem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: News.sky.com, Telegraph.co.uk, Standard.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o