Uchodźcy muzułmańscy prześladują chrześcijańskich

Opublikowano: 03.11.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 744

Syryjczycy, którzy uciekli z Syrii i dotarli do Europy, niepokoją się kiedy widzą w meczetach osoby z długimi brodami, które przypominają im islamistycznych rebeliantów w Syrii. Syryjczycy w Niemczech uważają, że wiele arabskich meczetów w kraju jest bardziej konserwatywnych niż te w ich ojczyźnie. Reuters w ciągu dwóch miesięcy rozmawiał z kilkunastoma Syryjczykami, którzy nie podobało się to, że w takich meczetach krytykowano ich strój, ich sposób modlenia się i naciskano na dosłowną interpretację “Koranu”.

Chociaż w Niemczech najpopularniejsze są meczety związane z tureckimi imigrantami, wielu Syryjczyków nie chce tam chodzić, bo nie rozumieją kazań, więc trafiają do miejsc z językiem arabskim. Są one głównie sponsorowane przez Arabię Saudyjską lub państwa Zatoki Perskiej, często wahhabicki lub salafickie. Salafici są także aktywni wobec uchodźców. Niemieckie służby bezpieczeństwa odnotowały w ubiegłym roku ponad 300 prób kontaktów niemieckich salafitów z uchodźcami. Na początku października jeden z Syryjczyków, aresztowany pod podejrzeniem zamiaru przeprowadzenia zamachu bombowego na lotnisko, popełnił samobójstwo. Jego brat i przyjaciele powiedzieli, że „mózg wyprał” mu jeden z ultra-konserwatywnych berlińskich imamów.

Chrześcijańscy uchodźcy w ośrodku w Rotenburgu doświadczają gróźb śmierci i otrzymują „wyroki” od nieoficjalnego sądu szariackiego. Organizacja Open Doors alarmuje, że chrześcijanie muszą czasem uciekać z ośrodka, żeby uniknąć napaści. Jeden z uchodźców po powrocie z kościoła znalazł w pokoju kartkę z napisem: „Do wszystkich muzułmanów: teraz jest czas ścinania głów niewiernym”. Irańską chrześcijankę przeraziły okrzyki: „Kto znajdzie irańską kobietę, może ją zgwałcić. Zabijmy ich wszystkich”. Kobieta porównała egzystencję w obozie do życia pod władzą Państwa Islamskiego. „Przyjechaliśmy tu, żeby żyć w wolności, a teraz doświadczamy ciężkich prześladowań” – powiedziała. „Muszę ukrywać, że jestem chrześcijanką, żyję pod ciągłą presją”. Innej chrześcijance muzułmanka odebrała “Biblię” i porwała ją na strzępy. „Żyję w strachu, bo znów mnie wypytują, dlaczego jestem chrześcijanką. Uciekłam przed tym z kraju i teraz znów tego doświadczam, w takiej zamkniętej przestrzeni” – wyznała kobieta. Muzułmańscy azylanci powiedzieli jednej z kobiet: „Odeszłaś od religii i zostałaś chrześcijanką. Zabijemy cię.” Open Doors informuje o 32 atakach na tle religijnym w obozie, wśród migrantów z Iranu, Syrii, Erytrei I Iraku. Ogólnie w obozach uchodźców do września 2016 743 chrześcijan i 10 Jazydów doświadczyło ataków na tle religijnym.

Po zaledwie kilku miesiącach władze francuskie zdecydowały o likwidacji czterech oddziałów więziennych, w których trzymani mieli być wyłącznie islamscy radykałowie. Oddziały takie stworzono po to, aby islamiści nie radykalizowali innych muzułmańskich więźniów – w więzianiach francuskich nieco ponad połowa z 67 tysięcy więźniów to muzułmanie. Drobnymi przestępcami, którzy ulegli islamistycznej radykalizacji we francuskim więzieniu byli m.in. liderzy listopadowego zamachu na Bataclan w Paryżu, w którym zginęło 130 osób, Abdeslam i Abaaoud. Teraz władze doszły do wniosku, że zgromadzenie w jednym miejscu radykałów islamskich, którzy poprzednio się nie znali, tylko ułatwia im planowanie kolejnych zamachów. Cztery specjalne oddziały mają zostać zamknięte, zamiast nich pojawią się oddziały, na których przez kilka miesięcy będzie prowadzona obserwacja radykałów i ci z nich, którzy uznani zostaną za najgroźniejszych będą przeniesieni do innych więzień, w których będą trzymani w separacji od pozostałych więźniów indywidualnie albo w małych grupach. Około 1300 więźniów uważanych jest za radykałów islamskich, 300 najgroźniejszych spośród nich zostanie przeniesionych do tych oddziałów obserwacyjnych, pozostali wrócą do normalnego więzienia. Ogółem ok. 350 osób jest skazanych za przestępstwa terrorystyczne albo oczekuje procesu za te przestępstwa – jeszcze w 2014 takich osób było tylko 90.

Autorstwo: (j), PJ
Na podstawie: Reuters.com, Express.co.uk, Opendoorsuk.or, WSJ.com
Źródło: Euroislam.pl
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.