U wybrzeży Nigerii eksplodował tankowiec Trinity Spirit

Opublikowano: 05.02.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1168

Tankowiec, który był używany jako pływający statek produkcyjno-magazynowy (FPSO), eksplodował i zapalił się przed zatonięciem u wybrzeży Nigerii w środę 2 lutego br. Dziesięć osób, które pracowały na pokładzie statku, zaginęło i prawdopodobnie nie żyje.

274774 DWT, 1105 ft. Trinity Spirit został zbudowany w 1976 roku. Shebah Exploration and Production Company Limited (SEPCOL), która była operatorem pola naftowego w Nigerii. Poinformowano, że firma Offshore nabyła FPSO Trinity Spirit od ConocoPhillips i wydzierżawiła statek spółce SEPCOL. FPSO służyło jako główny zakład produkcyjny OML 108 na przybrzeżnym polu naftowym Ukpokiti w Nigerii, położonym w pobliżu delty Nigru.

Firma wskazała, że Trinity Spirit może przetworzyć do 22 tys. baryłek dziennie, a także przepompować do 40 tys. metrów sześciennych wody dziennie. Jego pojemność wynosiła 2 mln baryłek ropy, choć nie wiadomo, ile w tym czasie znajdowało się na pokładzie. Nigeryjskie Ministerstwo Ropy Naftowej wskazało, że pole naftowe Ukpokiti nie zostało zagospodarowane w 2020 i 2021 roku. Niektóre doniesienia wskazują, że firma miała problemy finansowe, a władze Nigerii cofnęły koncesję na wydobycie w 2019 roku.

Jest kilka szczegółów dotyczących incydentu. Lokalne media donoszą, że w środę rano na pokładzie statku doszło do jednej lub więcej eksplozji, po których nastąpił szalejący pożar.

SEPCOL wydał krótkie oświadczenie, w którym stwierdził, że statek zapalił się po eksplozji, potwierdzając, że na pokładzie pracowało dziesięć osób. Poinformowano, że próby opanowania sytuacji są podejmowane z pomocą lokalnych społeczności i innych firm naftowych działających w okolicy.

„Przyczyna wybuchu jest obecnie badana i współpracujemy z niezbędnymi stronami, aby opanować sytuację” – powiedział dyrektor naczelny Ikemefuna Okafor w pisemnym oświadczeniu.

„Doceniamy pomoc udzieloną nam przez Clean Nigeria Associates, zespół Chevron pracujący w pobliskim zakładzie Escravos, a także naszych interesariuszy społeczności, a także rybaków, którzy okazali ogromną pomoc po tym incydencie”.

Urzędnicy nigeryjscy poinformowali, że podejmowane są wysiłki w celu powstrzymania szkód środowiskowych spowodowanych przez statek i że planują przeprowadzić pełne dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.