U dzieci mylnie diagnozuje się konieczność zmiany płci

Opublikowano: 13.04.2019 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1904

Klinika zmieniająca płeć Gender Identity Development Service (GIDS) przeżywa kłopoty z uwagi na odejścia pracowników. Pięciu z nich nie zamierza kontynuować okaleczania dzieci. Pracownicy, którzy wcześniej stwierdzili, że dziecko może zostać poddane zabiegowi zmiany płci twierdzą, że robili to niepotrzebnie pod presją lobbystów lub nachalnych rodziców.

https://www.youtube.com/watch?v=-kbfOR6-Iz0

Co więcej, powiedzieli, że u dzieci tych mylnie diagnozowano konieczność wykonania zabiegu. Zachodzi obawa, że dzieci które były gejami mylnie zdiagnozowano jako trans-płciowe. Pracownicy, którzy odeszli z kliniki ujawnili więcej faktów – młodzi ludzie chcieli być poddawani zabiegom bo straszono ich, że są homofobami. “The Times” ujawnił, że wszystkich pięciu lekarzy podawało leki zmieniające cechy płci przed okresem dojrzewania. To już kolejne odejścia lekarzy, którzy nie chcą przeprowadzać niepotrzebnych zabiegów. W ciągu trzech lat kontrowersyjną klinikę, opuściło już 18 lekarzy.

Liczba skierowań młodych ludzi do kliniki wzrosła z 92 w roku 2010 do 2519 w roku 2018 a najmłodszy pacjent miał zaledwie trzy latka. Jeden z profesorów z Oxfordu, wyjawił, że dokonywano eksperymentów, na dzieciach “na żywo”. Carl Heneghan, dyrektor Centrum Medycyny Opartej na Dowodach na Uniwersytecie Oksfordzkim, powiedział w wywiadzie dla “The Times”: „Biorąc pod uwagę niedostatek materiału dowodowego, stosowanie leków w leczeniu dysforii płciowej w dużej mierze oznacza nieuregulowany eksperyment na żywo na dzieciach.”

GIDS, która jest częścią Tavistock i Portman NHS Foundation Trust, zaprzeczyła tym twierdzeniom i nalegała, aby w tych złożonych przypadkach postawiono ostrożne diagnozy.

Rzecznik GIDS-u powiedział: „Dopiero w ostatnich latach liczba młodych ludzi poddawanych na całym świecie specjalistycznym zabiegom dramatycznie wzrosła. (…) Wcześniej liczby były niewielkie i dlatego trudno było zebrać wystarczające dowody, aby w pełni ocenić ścieżki leczenia.”

W lutym lekarze w klinice tożsamości płciowej ostrzegali, że młodzi pacjenci mogą być narażeni na „długotrwałe szkody” z powodu grup lobbystycznych i „nachalnych rodziców”.
Raport sporządzony przez byłego zarządcę Davida Bella mówił, że niektóre dzieci „podejmują decyzję o zmianie tożsamości jako rozwiązanie na wiele problemów, takich jak znęcanie się nad dziećmi w rodzinie, żałoba, homofobia a często występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu”.

Raport Bella wykazał, że wiele dzieci kwestionujących swoją tożsamość „nauczyło się dzięki zasobom internetowym lub od rodziców i rówieśników dokładnie tego, co powiedzieć, aby uzyskać zgodę na zabieg”.

Psychoanalityk i były dyrektor kliniki, dr Marcus Evans, zrezygnował w lutym, obawiając się, że klinicyści oferując zmianę płci szukali „szybkich rozwiązań”.

W listopadzie zeszłego roku, w liście wysłanym przez rodziców, centrum zostało oskarżone o automatyczne zatwierdzanie wszystkich młodych ludzi do zmiany płci.

Na podstawie: DailyMail.co.uk, TheTimes.co.uk
Źródło: Brytol.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dawid 13.04.2019 14:39

    W jakich czasach mi przyszło żyć. Coś pięknego.

  2. Henryk Sclaveni 14.04.2019 03:13

    Jeżeli płeć kulturowa nie pasuje do biologicznej, to znaczy, że coś jest nie tak z kulturą a nie z biologią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.