U brzegów USA znaleziono zatopiony przez nazistów okręt

Opublikowano: 20.07.2019 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 346

Marynarka Wojenna USA znalazła ostatni amerykański okręt, zatopiony przez III Rzeszę w czasie II wojny światowej – przekazuje agencja Associated Press.

Przez długi czas uważano, że przyczyną zatonięcia okrętu USS Eagle PE-56 był wybuch kotła. Jednak w 2001 roku Marynarka Wojenna USA przekazała, że tak naprawdę zatopił go okręt podwodny U-853, należący do nazistowskich Niemiec. Lokalizacja wraku była nieznana do 2018 roku.

Wówczas specjalista ds. poszukiwań podwodnych Garry Kozak poinformował, że sonar odkrył obiekt na głębokości 90 metrów, a nurek Ryan King potwierdził, że jest to statek. Dalsze badania na głębokości pozwoliły odkryć bomby i ładunek wybuchowy na pokładzie.

Oprócz tego podwodne zdjęcia potwierdzają, że w rezultacie wybuchu Eagle PE-56 został przepołowiony na dwie części, ale widać jednocześnie, że kotły okrętowe nie zostały uszkodzone. Odkrycie nurków jest bezsprzecznym dowodem na to, że statek rzeczywiście został zestrzelony przez niemiecki okręt podwodny. Sama nazistowska jednostka została zlikwidowana później, w maju 1945 roku.

USS Eagle PE-56 zatonął 23 kwietnia 1945 roku w czasie manewrów bombowców Marynarki Wojennej USA w pobliżu wybrzeży stanu Maine, rozpadając się na dwie części. Z 62 członków ekipy udało się uratować tylko 13 marynarzy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.