Tysiące Rosjan żądało odejścia Putina

Opublikowano: 13.06.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 213

Nie pomagają represje wobec opozycji i groźby więzienia za demonstracje przeciw władzy. Rosjanie coraz głośniej protestują. Wczoraj ponad 30 tysięcy osób wyszło na ulice Moskwy, aby po raz kolejny zażądać odejścia Władimira Putina z Kremla.

Uczestnicy manifestacji przyjęli “Manifest wolnej Rosji”, w którym wezwali do nasilenia protestów przeciwko Putinowi, łącznie ze zorganizowaniem kampanii nieposłuszeństwa obywatelskiego. W akcji wzięli udział przedstawiciele praktycznie wszystkich opozycyjnych sił politycznych – od skrajnej lewicy, przez liberałów i konserwatystów, po skrajnych nacjonalistów.

Uczestnicy demonstracji zebrali się na placu Aleksandra Puszkina, skąd śródmiejskimi bulwarami przeszli na prospekt Andrieja Sacharowa, gdzie o godz. 14:30 czasu moskiewskiego (godz. 12:30 czasu polskiego) odbył się antyputinowski wiec.

Idąc, opozycjoniści skandowali m.in. “Rosja bez Putina!”, “Putinie, odejdź!”, “Putin – to złodziej!”, “Rosja będzie wolna!”, “Precz z władzą czekistów!”, “To my jesteśmy władzą!” i “To jest nasze miasto!”.

Opracowanie: gb
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
23
Użytkownik
23

sponosorowani czy nie, maja racje!

malwa
Gość
malwa

(Komentarz usunięty – regulamin punkt 7 – spamowanie)

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

23 – jesteś tego pewien? Tak dobrze znasz Rosję i Rosjan? Te protesty mają wyraźnie “pomarańczowy” odcień i wcale i są przez ogół społeczeństwa rosyjskiego odbierane dosć niejednoznacznie. A że są sponsorowane – to fakt.

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

sorki – w moim komentarzu skreślić “i wcale”. Przydałaby się funkcja edycji własnych komentarzy….

Collega
Użytkownik

Tysiące chce jego odejścia a miliony chcą, by został.
Jak już się chce demokracji, to ze wszystkimi jej konsekwencjami.