Tysiące mieszkańców Kanady witało Konwój Wolności

Opublikowano: 28.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2223

We czwartek 27 stycznia na wiadukcie nad autostradą 403 tłum mieszkańców Mississaugi wyrażał poparcie dla protestujących kierowców wielkich ciężarówek.

Tysiące ludzi zgromadziło się też w Vaughan, na północny zachód od Toronto, by wesprzeć „Konwój Wolności” przejeżdżający przez miasto w drodze do Ottawy.

Protest, początkowo sprzeciwiający się mandatowi rządu federalnego na szczepienia przeciwko COVID-19 dla kierowców ciężarówek, zebrał wielu przeciwników nakazów antypandemicznych.

Co najmniej dwie grupy ciężarówek przejechały przez obszar Wielkiego Toronto. Jedna przejechał przez Vaughan Mills i pojechała dalej w kierunku Kingston późnym popołudniem, podczas gdy kierowcy z obszaru Hamilton i Niagara odjechali z Marshall’s Truck Stop na Kenora Ave., kierując się na wschód w kierunku stolicy Kanady.

Tymczasem platforma zbiórkowa „Go Fund Me” twierdzi, że uwolniła pierwszy 1 milion dolarów z 6,2 miliona dolarów zebranych na konwój kierowców ciężarówek i ich zwolenników, którzy teraz zmierzają do Parliament Hill, aby protestować przeciwko mandatom dotyczącym szczepień. Strona pozyskiwania funduszy została uruchomiona na początku tego miesiąca przez Tamarę Lich, aby zebrać datki na pokrycie kosztów paliwa, jedzenia i zakwaterowania konwoju.

Na początku tego tygodnia „Go Fund Me” poinformowało, że wstrzymuje fundusze do czasu otrzymania dalszych szczegółów na temat grupy i zarządzania finansami. Rzecznik firmy powiedział w czwartek, że organizator zapewnił plan dystrybucji, a wypłacone środki są wykorzystywane na pokrycie kosztów paliwa uczestników. Dodał, że współpracuje z organizatorami, aby uwolnić resztę pieniędzy, gdy uczestnicy otrzymają zwrot kosztów.

Lich powiedział, że wszelkie pieniądze pozostałe po konwoju zostaną przekazane na rzecz organizacji weteranów. Rzecznik „Go Fund Me” powiedział, że rozmawiają z Lich o tym, która organizacja charytatywna zostanie wybrana.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.